20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zac Brown: „Granica budżetowa nie ma sensu, jeśli nadal istnieje różnica”.

Zac Brown: „Granica budżetowa nie ma sensu, jeśli nadal istnieje różnica”.

Zac Brown podczas konferencji prasowej podczas testów przygotowawczych w Bahrajnie | Źródło: Getty Images

Christian Horner i Laurent Mekes, kapitanowie Red Bulla i niedawno przemianowanej aplikacji Visa Cash App RB, odpowiedzieli krytyką Zaka Browna dotyczącą bliskich relacji, jakie oba zespoły będą utrzymywać w tym sezonie.

Zespół A i Zespół B będą ściślej współpracować w 2024 r., Dzielenie się między sobą kilkoma komponentami zgodnie z przepisami technicznymi. Wywołało to wątpliwości kilku bezpośrednich konkurentów, w tym McLarena, który chciał skomentować tę kwestię.

„Mamy ograniczony budżet, aby to zrobić Zapewnienie większej równości szans w sporcieZarówno na poziomie finansowym, jak i w wielu innych aspektach. „To na niewiele się zda, jeśli nadal będziemy pozwalać na współwłasność dwóch zespołów, które teoretycznie powinny ze sobą konkurować” – odpowiedział bez ogródek Zac Brown na konferencji prasowej dla PlanetF1.com.

FIA musi natychmiast zająć się tego typu problemami. Oczywiście zasady nie są takie same dla wszystkich. Istnieje wiele powiązań pomiędzy Zespołem A i Zespołem B, ale żaden nie jest silniejszy niż Red Bull. Myślę, że celem powinno być utworzenie 10 całkowicie niezależnych zespołów„, powiedział lider zespołu Papaya.

Osoby odpowiedzialne za oba zainteresowane zespoły nie chciały milczeć w obliczu oskarżeń Browna. „Konieczne jest wypełnienie luki między czołowymi zespołami a nami. Uzgodniono, że dobrym sposobem na osiągnięcie tego może być dzielenie się komponentami. Nadal istnieje duża różnica między czołowymi zespołami a nami, Jest to zrównoważony sposób na osiągnięcie większej równości na korcie„, skomentował Mikis.

Z kolei Christian Horner mówił o cnocie zawierania tego typu umów. „Zaangażowanie Red Bulla w Formułę 1 i współpracę pomiędzy tymi dwoma zespołami jest fantastyczne Zamiast krytykować, powinniśmy klaskać i dziękować. Jesteśmy dwoma zupełnie odrębnymi zespołami, mającymi siedziby w różnych miejscach i współpracującymi ze sobą. Dla mnie to nie jest problem„, podsumował lider zespołu Red Bull.