30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Za przemyt narkotyków były agent EPPD zostaje skazany na 24 miesiące więzienia

krok- Była funkcjonariuszka policji w El Paso (EPPD) została skazana w czwartek na 24 miesiące więzienia za udział w spisku mającym na celu utrzymanie siatki przemytniczej narkotyków.

Według dokumentów sądowych 24-letnia Monica Lisette Garcia spiskowała z Fredem Sainzem, jej ojczymem i współoskarżonym, aby wykorzystać dom Sainza do dystrybucji kokainy. Agenci ustalili, że Saenz używał swojego domu i oddzielnej kryjówki do przechowywania i dystrybucji kokainy.

Garcia wykorzystał swoją pozycję funkcjonariusza policji w El Paso, aby przekazać informacje, które pomogły Sainzowi uniknąć wykrycia przez policję podczas rozdawania kokainy. Jego działania obejmowały prowadzenie kontrnadzoru i przeszukiwanie tablic rejestracyjnych w celu zidentyfikowania samochodów tajnej policji w pobliżu domu i kryjówki.

10 listopada 2020 r. agenci skonfiskowali 1405 dolarów z domu Sainza i 1,2 kilograma kokainy z używanej przez niego skrytki. Podczas śledztwa tajni agenci kupowali od Sainza w jego domu duże ilości kokainy.

26 lipca 2021 r. Fred Sainz przyznał się do jednego spisku z zamiarem rozprowadzenia ponad 500 gramów kokainy. 1 listopada 2021 r. Sainz został skazany na 42 miesiące więzienia i nakazano skonfiskowanie 14 405 dolarów w wyniku spisku narkotykowego.

9 sierpnia 2021 r. Garcia przyznał się do jednego spisku, aby podtrzymać hipotezę związaną z narkotykami.

„Funkcjonariusz, który zdecyduje się na naruszenie swojej przysięgi, nie ma miejsca w organach ścigania, a ta sprawa jest przykładem, że Departament Policji El Paso nie toleruje i nie będzie tolerował takiego zachowania żadnego funkcjonariusza z tego departamentu” – powiedział szef policji El Paso. . Grega Allena.

„Dzięki współpracy między DEA a Departamentem Policji El Paso byliśmy w stanie zobaczyć sprawiedliwość w tej sprawie” – powiedział amerykański prokurator Ashley C. Hoff. „To zdanie jest przesłaniem, że korupcja na żadnym szczeblu nie będzie tolerowana”.

Handlarze narkotyków nie cofną się przed niczym, w tym próbą infiltracji organów ścigania. „Ale nie możemy ich zostawić”, powiedział agent specjalny DEA dowodzący Greg Millard, oddział El Paso.

READ  Karma? Złodziej brutalnie bije 72-letnią kobietę, aby ukraść jej samochód… ale ginie przez przypadek