20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Z tym ogłoszeniem Jeff Bezos szukał swojego pierwszego pracownika Amazon

Z tym ogłoszeniem Jeff Bezos szukał swojego pierwszego pracownika Amazon

  • Amazon zatrudnia 1,5 miliona pracowników na całym świecie.

  • W 2021 roku firma e-commerce odnotowała 400 miliardów dolarów.

  • W 2022 r. wartość marki Amazon osiągnęła rekordową wartość 705,65 miliardów dolarów.

Kiedy mówimy dziś o sukcesie niektórych firm, naturalne jest zastanawianie się, skąd się wzięły do ​​miejsca, w którym są dzisiaj na świecie. Tak rozprzestrzeniła się reklama, której Jeff Bezos użył, aby znaleźć swoich pierwszych pracowników dla Amazona w 1994 roku.

Bez wątpienia Amazon jest jedną z najważniejszych firm na świecie, bo wiele osób marzy o pracy dla niej. Warto zauważyć, że historię Amazona i jego autora Jeffa Bezosa można podsumować na małym obrazku początek Urodzony w 1995 w garaż Z Seattle w Stanach Zjednoczonych, którego celem jest sprzedaż książek online.

Wielu specjalistów tłumaczy, że kultura organizacyjna Amazona nie przypomina żadnej z firm na świecie fortuna 500 Lub z list najlepszych firm, dla których można pracować, a nawet przy tym wszystkim ich cena akcji wzrosła ponad 491 razy od 1997 roku. Będąc jedną z najbardziej milionowych firm na świecie, gdzie w raporcie rocznym Szczegóły, że roczna wielkość sprzedaży netto w 2021 r. utrzymała się powyżej 400 mld USD.

Pierwsze ogłoszenie o pracę Amazona w 1994 r.

Amazon, firma zajmująca się handlem elektronicznym, która jest dziś obecna na całym świecie, zaczynała jako mało znana marka, na którą niewielu ludzi stawiało. Obecnie na całym świecie zarejestrowanych jest około 1,5 miliona pracowników.

Ale żeby się tam dostać, w swoim pierwszym ogłoszeniu o pracę porównuje program z ogromnymi perspektywami na przyszłość, których nikt sobie nie wyobrażał.

„Dobrze dokapitalizowana firma w Seattle szuka programistów Unixa”nagłówki reklamy firmy Bezos z 22 sierpnia 1994 roku, 28 lat temu.

„Dobrze skapitalizowany startup poszukujący utalentowanych programistów C/C++/Unix do pomocy w pionierskim handlu online”Możesz czytać.

Naszą uwagę zwrócił również fakt, że reklama jest wyzwaniem dla marki, ponieważ wymaga specjalistycznej wiedzy „Projektuj i buduj duże, złożone (ale możliwe do utrzymania) systemy”Jak również umiejętność „W około jednej trzeciej czasu większość kompetentnych ludzi myśli, że jest to możliwe”.

READ  Dolar osiąga maksimum za 20 lat; Tesla tonie o 50 procent

Minimalne kwalifikacje wymagają tytułu licencjata, magistra lub doktora informatyki lub równorzędnego.

W ofercie pracy Bezos obiecał, że środowisko będzie z kolegami „Talent, zmotywowany, intensywny i zabawny”Wyjaśnił, że zainteresowani powinni być w stanie przenieść się do Seattle.

„Jesteśmy pracodawcą równych szans” – dodał.

Nie spodziewając się tego, po trzech miesiącach szukania pracy Amazon zaczął sprzedawać książki, stając się nawet firmą, którą jest dzisiaj.

Poza tym ogłoszeniem jest wiele historii od innych firm lub ważnych postaci na świecie. Na przykład pierwszy czas CV z Bill Gates, zanim był przedsiębiorcą, którym jest dzisiaj.

W tym sensie tego typu publikacja pokazuje, jak bardzo zmienił się proces rekrutacji, a także dostrzega wymagania panujące w mentalności pokoleniowej wśród kandydatów i pracodawców.

Czytaj teraz:

Najlepsze oferty Amazon Prime Day na elektronikę

Amazon otwiera nowy sklep bez kasjerów; Sojusz doprowadził do powstania Amen McCann w Urugwaju

Adidas x Gucci jest już w Meksyku; Przygotowanie do Amazon Prime Day