23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Z tego powodu następna epidemia może pochodzić z Meksyku

Z tego powodu następna epidemia może pochodzić z Meksyku

przez

napisałem w Nauki On

Wirus SARS-CoV-2, który zaraził tysiące ludzi w Polsce Meksyk A na świecie jest to przypomnienie, że ludzie są spokrewnieni ze zwierzętami i że choroby zakaźne mogą pojawić się znikąd i szybko się rozprzestrzeniać pandemia. W naturze miliony drobnoustrojów i wirusWiele z nich jest nadal nieznanych i nie zostało jeszcze odkrytych.

W tym kontekście naukowcy misji ONZ poszukują nowego wirus w Dżungla Majów Nowe można uwolnić epidemie. Ta praca profesjonalistów koncentruje się na nadzorze nad chorobami odzwierzęcymi, czyli chorobami przenoszonymi ze zwierząt na ludzi. Projekt jest inicjatywą meksykańskich naukowców z Francuskiego Instytutu Badań nad Rozwojem.

Z czego składają się badania?

W celu przeprowadzenia badań lekarze weterynarii pobierają próbki krwi i płynów, szukając pasożytów od wszystkich zidentyfikowanych rodzajów zwierząt, a także je mierzą. Przed ich wydaniem eksperci sprawdzają, czy są w dobrym stanie.

zgadzam się z Tobą Naukowcy Większość transmisji, które wyzwalają pandemia Występuje w tropikach i szacuje się, że może dotknąć od 500 000 do 800 000 osób. Zagrożenia te zwiększają się również w miarę rozszerzania się granic rolnych i turystyki, co zwiększa liczbę kontaktów między zwierzętami a ludźmi.

Konkretnym celem jest zobaczenie, jak bardzo się różni wirus To rozprzestrzenianie się między zwierzętami, ptakami, gryzoniami, odchodami lub komarami może skończyć się na ludziach. Naukowcy pobierają próbki wszystkich rodzajów zwierząt z ekosystemu tego lasu tropikalnego, identyfikując 61 gatunków komarów.

Naukowcy pobierają również próbki krwi od mieszkańców, aby ustalić, czy mają jakiekolwiek z nich wirus pochodzenia zwierzęcego. Projekt obejmuje również konsultacje ze społecznościami lokalnymi w celu zidentyfikowania ich problemów środowiskowych i społecznych, aby zachęcić do form współistnienia z naturą.

Chociaż badania można było przeprowadzić w dowolnym zalesionym regionie świata, naukowcy postanowili zrobić to w Dżungla Majów Na Jukatanie, w związku z przyspieszeniem wylesiania dżungli, a także rozwojem rolnictwa i turystyki, mnożą się kontakty między zwierzętami a ludźmi dzięki projektom takim jak pociąg Majów.

READ  Doceniają pracę i solidarność lekarzy

Chociaż pochodzenie Covid-19 jest nadal badane, ten francusko-meksykański projekt ma na celu jego odkrycie wirus Mogą przekroczyć barierę dzikich gatunków i dotrzeć do ludzi w klimacie tropikalnym, co pomaga uniknąć nowych gatunków epidemie.

Śledź Heraldo Binario w Google News, spróbuj Kliknij tutaj.