18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Z Rosji i Białorusi do Polski i Niemiec |  Zaniepokojenie zwiększoną migracją

Z Rosji i Białorusi do Polski i Niemiec | Zaniepokojenie zwiększoną migracją

Zaniepokojenie wzrostem migracji do Europy szlakiem białoruskim. Niemieckie landy na granicy z Polską rozważają możliwość ponownego wprowadzenia kontroli granicznych.

Wzrost napływu migrantów skłonił graniczące z Polską kraje związkowe Niemiec do rozważenia konieczności przywrócenia kontroli granicznych. Wielu z nich to imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu, przybywający do Europy białoruskim szlakiem migracyjnym.

Wymienione przez stronę niemiecką osoby mają ślady po białorusku lub rosyjsku [que pasaron por Rusia o Bielorrusia] – wyjaśnia rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska. Imigranci wciąż mają aktualne rosyjskie wizy. Ze strony łotewskiej i litewskiej mamy informacje, że w ośrodkach otwartych dla cudzoziemców przebywa wiele osób, które nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi. W tym roku zatrzymaliśmy na granicy polsko-litewskiej dwa razy więcej migrantów niż w tym samym okresie ubiegłego roku.„.

Narażają się na wszelkie ryzyko, aby przekroczyć granicę między Białorusią a Polską

Wzdłuż białorusko-polskiej granicy jest znacznie więcej migrantów. Wolontariusz Michael Volney przygotowuje się do kolejnej wyprawy do dżungli z pomocą humanitarną.

„Teraz, po zimie,Nasilił się ruch wzdłuż granicy polsko-białoruskiej__. Nasz zespół [de voluntarios] Interweniował cztery razy w ciągu ostatnich 24 godzin – mówi nam młody wolontariusz-. Widać też wzrost brutalności straży granicznej obu krajów. Rezultatem jest duża liczba rannych, aktów przemocy wobec uchodźców”.

Migranci próbują przeskoczyć mur graniczny lub wybrać trudniejsze i niebezpieczne trasy przez rzeki i bagna.

Imigrant z Kamerunu: „Pojechaliśmy samolotem do Rosji”

„Lecieliśmy z mojego kraju do Rosji, ponieważ w naszym kraju nie jest łatwo uzyskać bezpośrednią wizę do Francji. Mówi kobieta z Kamerunu. Podjęliśmy więc wszelkie możliwe środki i wszelkie możliwe ryzyko, aby się tam dostać”.

Po przejściu granicy na piechotę grupa migrantów z Kamerunu spędza 3 dni w polskim lesie w wyjątkowo trudnych warunkach.

READ  Polskie Badanie Ludności i Gospodarki 2021: UE okrzyknięta czempionem wzrostu UE w 2019 r., Polska doświadczyła znacznych spadków gospodarczych w 2020 r.

„Wyjechałem z kraju, bo wojna nie była stabilna i szukaliśmy lepszego życia” – mówi jeden z nich.

Mimo muru granicznego, który Polska wybudowała, szlak migracyjny przez Rosję i Białoruś jest nadal aktywny i nie wygląda na to, żeby miał się szybko skończyć.