21 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Z powodu pandemii 71% ludzi dba o swoje zdrowie i dobre samopoczucie

Pandemia zamknęła większość światowej populacji w domu. Od nieco ponad półtora roku spotkania i spotkania biznesowe odbywają się za pośrednictwem aplikacji do wideokonferencji na komputerach, Tablety i telefony komórkowe. Nadmierne używanie aparatów ostatecznie wpłynęło na samoocenę wielu ludzi. Chęć poprawy własnego wizerunku wpłynęła na popyt na zabiegi kosmetyczne, czego dowodem jest badanie przeprowadzone w krajach Ameryki Łacińskiej na zlecenie Merz Aesthetics, największej na świecie firmy zajmującej się medycyną estetyczną.

Badanie, które miało na celu lepsze zrozumienie zachowań związanych z nawykami urody w Ameryce Łacińskiej, zostało przeprowadzone przez firmę Ipsos w lipcu i sierpniu 2021 r. w Brazylii, Kolumbii, Argentynie i Meksyku z udziałem 4019 kobiet i mężczyzn. Dzięki ankiecie cyfrowej ma ponad 25 lat, Którzy mieli lub są zainteresowani niechirurgicznymi zabiegami liftingu twarzy za pomocą wstrzyknięć w ciągu ostatnich 18 miesięcy? W przyszłości.

Badanie wykazało, z marginesem błędu wynoszącym 1,5 punktu procentowego, że w ciągu ostatnich 18 miesięcy 71% respondentów zmieniło swoje nawyki i zaczęło bardziej martwić się o zdrowie i dobre samopoczucie. Tymczasem 58% zgłosiło, że po raz pierwszy szukało niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych do wstrzykiwania twarzy.

Dla Gonzalo Mapelli, prezesa Merz Aesthetics w Ameryce Łacińskiej, firma zdecydowała się zbadać zachowania konsumentów, ponieważ w przeciwieństwie do wielu sektorów przemysłu medycyna estetyczna pozostała stabilna, a na niektórych rynkach w czasie pandemii utrzymywała się na stałym poziomie.

„Badania ujawniły to, co już wiedzieliśmy empirycznie: dzisiaj ludzie tęsknią za naturalnym, wyjątkowym i niepowtarzalnym pięknem. Aby uratować te definiujące czynniki dbania o siebie i pewność siebie, większość ankietowanych w Ameryce Łacińskiej szukała zabiegów kosmetycznych twarzy, ” komentuje Mabili.

Brazylijczycy zajęli pierwsze miejsce w wykonywaniu zabiegów kosmetycznych twarzy: w ciągu ostatnich 18 miesięcy, kiedy uwzględniono 9158 ankietowanych, 4019 z nich zostało uwzględnionych w próbie, a 17% potwierdziło, że przeszło jakiś rodzaj leczenia za pomocą iniekcji. Na drugim miejscu jesteśmy Meksykanie z 12% pozytywnych odpowiedzi, następnie Kolumbia z 10% i wreszcie Argentyna z 5%.

READ  Odkrywają dużą egzoplanetę pięć razy większą niż Jowisz, gdzie lata trwają 16 godzin

Przyczyny zwiększonego zainteresowania tego typu procedurami są bardzo różne: około 47% ankietowanych stwierdziło, że zaczynają bardziej martwić się pojawieniem się podczas pandemii; 39% zaczęło zauważać szczegóły, które sprawiały, że czuło się niekomfortowo, ponieważ widziało więcej czasu na ekranach. 28% częściej korzystało z sieci społecznościowych, co pozwoliło im lepiej zapoznać się z procedurami, a 21% stwierdziło, że ma większy dostęp do treści dotyczących zabiegów estetycznych.

Według Fabrizio Rodrigues Maciel, szefa opieki zdrowotnej w Ipsos Brazil, ukryty motyw może mieć wpływ na decyzję o poddaniu się operacji plastycznej: kwestia finansowa. „Z powodu izolacji narzuconej przez pandemię wiele osób w końcu wydało mniej na rozrywkę i podróże, więc zostały pieniądze na zainwestowanie w dbanie o siebie, w tym zabiegi kosmetyczne” – analizuje.

Zabiegi estetyczne w Meksyku

Badanie wykazało, że 64% Meksykanów najpierw przeszukiwało lub zwiększało liczbę wyszukiwań w Internecie pod kątem niechirurgicznych zabiegów liftingu twarzy. To pragnienie, by wyglądać młodziej, zachęciło 49% ankietowanych do poddania się tego typu leczeniu, podczas gdy 41% dążyło do zwiększenia poczucia własnej wartości. Wyniki pokazują, że chociaż 57% ludzi jest zadowolonych ze swojego wyglądu, czasami mogą czuć się nieswojo.

W badaniach wykazano również zmianę zachowań mężczyzn. 68% z nich, choć czuje się bardziej komfortowo ze swoim wyglądem, uważa, że ​​zabiegi kosmetyczne mogą całkowicie zmienić ich pewność siebie, a także poczucie własnej wartości i sposób, w jaki dana osoba jest prezentowana światu.

Jednak 61% męskiej publiczności, która wzięła udział w ankiecie, stwierdziło, że rozpoczęło i / lub zwiększyło swoje poszukiwania procedur wstrzykiwania i niechirurgicznych. „To bardzo ważny przełom dla standardów społeczności i jesteśmy bardzo podekscytowani wynikami tego badania” – mówi Paulo Lacana, dyrektor regionalny Merz Aesthetics na Meksyk.

Mimo entuzjazmu 53% osób stwierdziło, że obawia się, iż zabieg stworzy sztuczny wygląd, ale jednocześnie za najważniejszy uważa wybór produktu wysokiej jakości, a następnie potrzebę poznania marki użytej w tych zabiegi.

READ  Greenpeace protestuje przed rafinerią Dos Bocas. Wezwania do działań przeciwko zmianom klimatu

zastrzyk poczucia własnej wartości

Dane z badań pokazują również, że zdecydowana większość osób zainteresowanych zabiegami kosmetycznymi ogólnie lubi ich wygląd, ale istnieje różnica w tym, jak dobrze się z nimi czują. Na przykład w Brazylii liczba ta stanowiła 61% ankietowanych, w Meksyku pozostała na poziomie 57%, podczas gdy Argentyna i Kolumbia odpowiedziały odpowiednio 62% i 64%. Należy zauważyć, że kobiety i młodzi dorośli w wieku od 25 do 34 lat wykazują największe różnice w zadowoleniu z wyglądu.

I chociaż byli zadowoleni ze swojego wyglądu, badanie wykazało, że 80% z nich w wieku od 25 do 34 lat zmieniło swoje zachowanie i zaczęło lepiej dbać o siebie, a także martwić się o zdrowie i dobre samopoczucie.

Ogólnie rzecz biorąc, uczestnicy z Ameryki Łacińskiej uważają, że niechirurgiczne, wstrzykiwane zabiegi kosmetyczne twarzy mogą znaleźć odzwierciedlenie w ich postrzeganiu siebie. W analizie czterech krajów 75% osób stwierdziło, że może to całkowicie zmienić ich pewność siebie i poczucie własnej wartości.

„Oprócz korzyści zdrowotnych i wyglądu skóry, zabiegi estetyczne mają bardzo pozytywny wpływ na pewność siebie, są w stanie zmniejszyć drobne niedogodności, oceniając tym samym naturalne i indywidualne piękno” – potwierdza dermatolog Mariana Muniz, dyrektor medyczny Merz. Estetyka.

Ale co skłania osobę do rozważenia niechirurgicznych zabiegów liftingu twarzy za pomocą wstrzyknięć? 51% ankietowanych podejmuje decyzję, gdy zauważą pewne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki lub zmarszczki mimiczne. Dla 37% pierwszym krokiem jest zalecenie tej procedury przez lekarza. 30% wolałoby zacząć poprawiać swoją samoocenę, 27% odczuwa niezadowolenie z twarzy, 26% wybiera zabieg zapobiegający pojawianiu się zmarszczek i zmarszczek mimicznych, a 17% podejmuje decyzję na podstawie rekomendacji znajomego. Wreszcie 16% decyduje, kiedy widzi jakąś promocję na zabieg.

Odmłodzenie, według 53% ankietowanych, oraz poprawa samooceny (48%) są głównymi rezultatami, których szukają mężczyźni i kobiety podczas wykonywania niechirurgicznego liftingu twarzy. Zdecydowana większość twierdzi, że pierwszym problemem jest jakość użytego produktu, a następnie świadomość marki i bezpieczeństwo produktu.

READ  Minęły 62 lata odkąd pojawiły się pierwsze obrazy ukrytej strony księżyca

W ciągu ostatnich 18 miesięcy 14% ankietowanych twierdziło, że stosowało na twarzy toksynę botulinową typu A, 11% stosowało lasery lub techniki, 12% stosowało wypełniacze z kwasem hialuronowym, a 9% stosowało biostymulatory. Prawie wszyscy, 95% kobiet i mężczyzn, twierdzili, że są zadowoleni z wykonanego zabiegu.