24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Xiaomi 13 Pro przechodzi przez DxOMark i wypada poniżej Pixela 7 i iPhone’a 13 Pro

Eksperci fotografii DxOMark przetestowali aparaty Xiaomi 13 Pro.

Xiaomi 13 Pro ma z tyłu potrójny aparat 50 MP, prowadzony przez 50 MP czujnik Sony IMX989 / Zdjęcie: Christian Collado

Xiaomi 13 Pro to jak dotąd najbardziej ambitny smartfon firmy. Jest to urządzenie skierowane do Zestaw najwyższej jakościKtóry wśród swoich wielu zalet kryje m.in Główny aparat 50 megapikseli Sony IMX989 o przekątnej jednego calato samo, co widzieliśmy już na poprzednim Xiaomi 12S Ultra.

Jednak dla ekspertów fotografii w DxOMark: Xiaomi 13 Pro nie należy do najlepszych telefonów z aparatem na rynku. Przynajmniej tak to wyjaśniają w swoich aktach Analiza została przeprowadzona na najnowszym Xiaomigdzie go włożyli Szesnaste miejscedaleko od znacznie tańszych telefonów komórkowych, takich jak Google Pixel 7.

Xiaomi 13 Pro zajmuje 136 punktów na 16. miejscu w rankingu fotografii DxOMark

W analizie DxOMark przyznał wartość Wynik 136 Do Xiaomi 13 Pro w dziale fotograficznym i 129 punktów w filmie.

Podkreślają pozytywne aspekty możliwości urządzenia Uzyskaj dobrą ekspozycję i szczegółowość Podczas robienia zdjęć i nagrywania wideo ma szeroki zakres dynamiczny i dobrze radzi sobie z utrzymaniem neutralnego balansu bieli w jasno oświetlonych scenach.

Mówią też o Wysokiej jakości teleobiektywktóry w tym przypadku przedstawia plik Zoom optyczny 3,2xI to według Xiaomi, Ma na celu robienie wysokiej jakości selfie. Coś, co mogliśmy sami zweryfikować w ich analizie.

Ale nie wszystko jest pozytywne, o czym świadczy jego pozycja w rankingu. DxO podkreśla niektóre Problemy z ekspozycją W scenach z dużym kontrastem, a także pojawieniem się artefaktów na niektórych obrazach i pewną niestabilnością w systemie autofokusa. Co ciekawe, oni też o tym mówią opóźniać robienie zdjęć Podczas dotykania przycisku migawki, zwłaszcza w warunkach wysokiego kontrastu.

Porównując możliwości nowego flagowca Xiaomi z obecnym flagowcem, HONOR Magic5 Pro, dali jasno do zrozumienia, że ​​Xiaomi 13 Pro wykazywał nienaturalny kontrast w warunkach podświetlenia i nienaturalną teksturę, pomimo obecności głównego sensora. Większy niż te zawarte w modelu HONOR.

READ  Motorola Moto G52 Official — funkcje i oficjalna cena

Do tego wszystkiego umieszcza się Xiaomi 13 Pro Szesnaste miejsce W rankingu aparatów mobilnych DxO plasuje się za takimi modelami jak vivo X80 Pro i vivo X90 Pro, ale wyprzedza Huawei Mate40 Pro.