18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Xavi Hernandez jest wybrańcem z Barcelony. Musi zdystansować się od tamy

Barcelona – Xavi Hernandez, piłkarz, który według statystyk klubu rozegrał najwięcej oficjalnych meczów W koszulce Barcelony (779) został wybrany na miejsce Ronalda Koemana, który został zwolniony w środę po porażce Barcelony w Madrycie z Rayo Vallecano.

Kontakty między Barceloną a Xavim były kontynuowane natychmiast po zwolnieniu Koemana w czwartek rano, a według ESPN Deportes osiągnięto porozumienie w oczekiwaniu na rozwiązanie jego kontraktu z Al-Saddem.

Trener przyjedzie do Barcelony w towarzystwie swojego brata Oscara, który będzie pracował jako asystent z Sergio Allegri oraz z Ivanem Torresem jako trener fizyczny. Wszystko to oczywiście rozumiało jego oddzielenie od obecnego klubu.

Nie ustalono jeszcze, kiedy Xavi przejmie drużynę. Barcelona zamierza to zrobić od razu, dając mu w przyszłą sobotę mecz z Al-Saddem na pożegnanie z klubem i prowadzenie drużyny Barcelony już w pojedynku Ligi Mistrzów na Ukrainie z Dynamem Kijów.

W ten sposób to Sergey Barguan, trener spółki zależnej, będzie kierował drużyną już od czwartku i pokieruje sobotnim meczem z Alavesem.

W przeciwnym razie jego integracja może zostać opóźniona, dopóki nie włamie się do drużyny narodowej i pozostanie na miejscu na trzy mecze, które zostaną rozegrane do tego czasu (Alaves, Dynamo i Celta) prowizorycznie przed debiutem derbowym Xaviego przeciwko Espanyolowi 20 listopada.

Zgodnie z umową z Al-Saddem do czerwca 2023 r. Xavi ma klauzulę zwolnienia w wysokości miliona euro, którą Barcelona już negocjuje z katarskim klubem, co jest warunkiem jego powrotu na Camp Nou.

Wiceprezes sportowy Barcelony Rafael Yusti i dyrektor ds. piłki nożnej Matteo Alemani omawia warunki rozwiązania kontraktu trenera ze swoim obecnym klubem, z którym po sześciu latach pożegna się 41-letni kataloński trener. Miesięczny okres zaczynał jako piłkarz, zanim został jego trenerem, zdobywając siedem tytułów w ciągu dwóch sezonów.

READ  Gerardo Arteaga zdradza, co kazał sędziemu wyrzucić go z boiska w meczu Monterrey-Chivas - Fox Sports