27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyższa Szkoła Medyczna IPN przeżywa kryzys

Graduate School of Medicine (ESM) Państwowej Politechniki (IPN) strajkuje od 7 września. Jego ruch doprowadził do dymisji dyrektora, dr Salvadora Lary Franco, który w poniedziałek ma zostać zastąpiony przez wciąż nieznanego tymczasowego dyrektora jego szkoły. Takie działanie władz Politechniki nie rozwiązuje rzeczywistych problemów tej symbolicznej szkoły, ani problemu jej uczniów, jednak władze stawiają na rozwiązanie polityczne, być może, by uspokoić rwące wody i postawić własne.

Tymczasem Dyrekcja Generalna Międzynarodowej Sieci Technologii, kierowana przez Arturo Reyesa Sandovala, poinformowała o nowych nominacjach w celu wypełnienia zobowiązań podjętych wobec społeczności politechnicznej i studentów, z mianowaniem Carlosa Ruiza Cárdenasa na stanowisko szefa sekretariatu; i Mauricio Igor Gasso Zaranda jako szef Sekretariatu Akademickiego, między innymi zmiany, takie jak płeć i bezpieczeństwo.

Tymczasem uczniowie ESM biorą lekcje w prefabrykowanych salach lekcyjnych, bez internetu, projektorów, laboratoriów, wentylacji, sal operacyjnych czy boiska sportowego, a także bez miejsc dla nauczycieli. Domagają się nowych obiektów, ponieważ istniejące obiekty zostały dotknięte trzęsieniami ziemi w 1985 i 2017 roku. Obiecano im obiekty Narodowego Instytutu Informacji Epidemiologicznej w Casco de Santo Tomas i pozostawiono im obietnice. W wyniku tej pandemii nauczyciele, którzy zrezygnowali, przeszli na emeryturę lub zmarli, zwolnili swoje 622-godzinne niezastąpione stanowiska lub podstawowe godziny pracy.

400 nauczycieli w szpitalach powołanych listem motywacyjnym nie jest uznawanych za nauczycieli w IPN, więc domaga się ich założenia.

Nauczyciele pełnoetatowi, w wieku powyżej 60 i 40 lat, wolą kontynuować pracę niż odchodzić na emeryturę z Issste, przeniesieni na UMAS, płaca niższa niż minimalna, wymagająca traktowania jak w UNAM lub UAM, miejsca zajęte przez młodych nauczycieli . Wreszcie, proszą o awaryjną podwyżkę wynagrodzeń w obliczu nagłej inflacji.

[email protected]

National Press Award 2008 i 2016. National Discourse Award 2017.