19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wysyła SMS, aby uniemożliwić polskim imigrantom wjazd do kraju

Warszawa. Aby złagodzić sytuację graniczną, Polska wysłała dziesiątki tysięcy wiadomości tekstowych na zagraniczne telefony komórkowe na granicy z Białorusią, mających zachęcić do prób przekroczenia granicy.

„Polska granica jest zamknięta. Urzędnicy BLR (Białoruś) cię okłamali. Wracaj do Mińska!” Nie bierz żadnych tabletek od białoruskich graczy” – udostępnił Kaminsky na swoim koncie na Twitterze.

Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Mateusz Morawiecki, powiedział tylko we wtorek, że prawie 31 tys. SMS-ów zostało wysłanych na telefony komórkowe po drugiej stronie granicy.

Wiadomość zawiera również link do strony w języku angielskim, francuskim, arabskim, rosyjskim i polskim, ostrzegający, że nielegalne przekroczenie granicy może „prowadzić do pozbawienia wolności”.

Ponadto „Pogorszenie klimatu jest niebezpieczne dla życia i zdrowia. Każda próba ukrywania się lub spania na świeżym powietrzu zakończy się tragicznie” po śmierci sześciu migrantów na granicy UE (UE) i Białorusi.

W ostatnich tygodniach polski rząd rozmieścił tysiące żołnierzy, wznosząc długie barykady i wprowadzając stan wyjątkowy, uniemożliwiając dziennikarzom i organizacjom wolontariackim zbliżenie się do 400-kilometrowej granicy Białorusi.

W rzeczywistości organizacje pozarządowe ostrzegały przed kryzysem humanitarnym wśród migrantów transgranicznych, temperatury zaczynają spadać i szukały dostępu do obszaru, aby zapewnić im pomoc medyczną.

Monitorowanie twardnienia psa

Polski rząd poinformował wczoraj, że od początku sierpnia zablokował 8200 migrantom wjazd do Polski, a ponad 1200 przechodniów zostało zatrzymanych.

Polscy pogranicznicy odnotowali w środę, dzień przed przekroczeniem granicy 473 migrantów, jednodniowy rekord.

Unia Europejska (UE) oskarżyła Białoruś o celowe planowanie napływu migrantów w odpowiedzi na europejskie sankcje nałożone na Moskwę za tłumienie opozycji mińskiego reżimu. W praktyce to, co tłumaczy się jako wizyta w Polsce, Litwie i Łotwie.

Mariusz Komiński zwrócił się do gabinetu o przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią o kolejne 60 dni przed wjazdem do kraju migrantów z Afganistanu i Iraku.

READ  Masowa demonstracja przeciwko ultrakonserwatywnemu rządowi Polski na dwa tygodnie przed wyborami Międzynarodowy