22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyspa Tonga wykryła pierwszy przypadek COVID-19 od początku epidemii

Wyspa Tonga wykryła pierwszy przypadek COVID-19 od początku epidemii

Wyspa Tonga wykryła pierwszy przypadek COVID-19 od początku epidemii prawie dwa lata temu

Tonga, mały archipelag na Oceanie Spokojnym, Pierwszy przypadek Covid-19 został odkryty od początku epidemii prawie dwa lata temu W sobotę premier Bohiva Tuunito powiedział, że jego kraj rozważa ograniczenie swojej najgęściej zaludnionej wyspy.

To małe królestwo Z zaledwie 106 000 mieszkańców był to jeden z nielicznych krajów na świecie, którym udało się uciec z nowego wirusa koronowego.

Osoba, która uzyskała wynik pozytywny, była poddawana kwarantannie na wyspie Tongatapu, gdzie skoncentrowana jest prawie cała jej populacja, po Powrót do Tonga lotem powrotnym z Nowej Zelandii.

Premier kraju wyspiarskiego dodał, że Zarażona osoba jest poddawana kwarantannie i zostanie zastosowana godzina policyjna i zostaną zastosowane środki dystansu fizycznego.

Władze archipelagu Pacyfiku oceniają środki, które należy wdrożyć, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusa
Władze archipelagu Pacyfiku oceniają środki, które należy wdrożyć, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się wirusa

Zgodnie z zapowiedzią Prezydenta Od poniedziałku będą obowiązywać kolejne ograniczenia, aby zapewnić, że nie będzie więcej infekcji.

Tonga jest jednym z niewielu krajów, które do tej pory pozostały zakaźne, częściowo dzięki byciu archipelagiem daleko na oceanie. Władze obawiają się, że w przypadku wybuchu epidemii na archipelagu liczącym około 100 tysięcy mieszkańców, system opieki zdrowotnej upadnie.

„powinniśmy Wykorzystaj ten czas na przygotowanie się na wypadek, gdyby więcej osób miało wirusa„, wskazany.

była osoba poszkodowana? Drugą dawkę szczepionki przeciwbakteryjnej otrzymałem w połowie października, Według władz sanitarnych.

Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii poinformowało, że Wynik badania pacjenta był negatywny przed wejściem na pokład samolotu w Christchurch, Znane są tylko cztery przypadki COVID-19, wszystkie w tym samym domu

Tonga to królestwo liczące zaledwie 106 000 mieszkańców i było jednym z nielicznych krajów na świecie, które przeżyły nowego koronawirusa.
Tonga to królestwo liczące zaledwie 106 000 mieszkańców i było jednym z nielicznych krajów na świecie, które przeżyły nowego koronawirusa.

Ponad 35 000 osób zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Tonga, Co stanowi 32 procent całej populacji, według danych Our World in Data.

READ  Czy jest napisane „przeciwzapalne” czy „przeciwzapalne”? RAE ma odpowiedź - naucz mnie o nauce

odległe wyspy Pacyfiku Udało mu się utrzymać koronawirusa poza swoim terytorium, ponieważ szybko zamknął swoje granice Pomimo wysokich kosztów ekonomicznych związanych z zawieszeniem turystyki.

Pacific Group, ponadnarodowa organizacja krajów Pacyfiku, stwierdza na swojej stronie internetowej, że W regionie jest ponad 155 000 przypadków COVID-19, Głównie w krajach takich jak Fidżi (52 000), Polinezja Francuska (46 000) i Papua Nowa Gwinea (27 000).

Najmniej rozpowszechnione kraje w regionie to Samoa (1), Wyspy Marshalla (4), Vanuatu (5) i Palau (8).

(z informacjami z AFP i EFE)

Czytaj: