2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wysoce zmutowany wariant SARS-CoV-2 wzbudza zainteresowanie międzynarodowe

Międzynarodowe środowisko naukowe uważnie śledzi dane dotyczące nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 wywołującego Covid-19, który został zidentyfikowany jako B 1.1.1.529Ponieważ zawiera dwa razy więcej mutacji niż wariant delta, w tym niektóre związane z unikaniem odpowiedzi immunologicznej na szczepionki.

Zidentyfikowany wariant został niedawno odkryty w Afryce Południowej, dlatego niektóre kraje, takie jak Wielka Brytania, już zakazały podróżowania.

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała, że ​​alternatywa Zawiera białko kolczaste, które bardzo różni się od wirusa Corona Oryginalne i niezawodne szczepionki przeciwko Covid-19.

Wariant zawiera mutacje, które prawdopodobnie przeoczą odpowiedź immunologiczną wynikającą z wcześniejszej infekcji i szczepienia. Również mutacje związane ze zwiększoną infekcją. Naukowcy powiedzieli, że potrzebne są badania laboratoryjne, aby ocenić możliwość, że mutacje mogą prowadzić do znacznego zmniejszenia skuteczności szczepionki.

Urzędnicy państwowi ostrzegali przed Potrzeba szybkiego działania I zapobiegawczo, jeśli potwierdzą się obawy o działanie wariantu, chociaż wygenerowanie wszystkich niezbędnych informacji o jego właściwościach może zająć tygodnie.

To może Cię zainteresować: W krajach o niskim poziomie szczepień mogą pojawić się nowe warianty Covid-19: PAHO | Odkryć

Wcześniej w czwartek naukowcy z RPA poinformowali, że Odkryj nowy wariant koronawirusa w małych ilościach I pracowali nad zrozumieniem jego potencjalnych reperkusji.

Naukowcy powiedzieli dziennikarzom na konferencji prasowej, że wariant zawiera „bardzo niezwykłą konstelację” mutacji, które są niepokojące, ponieważ mogą pomóc mu uniknąć odpowiedzi immunologicznej organizmu i sprawić, że będzie bardziej przenoszalny. Stwierdzono go również w Botswanie i Hongkongu.

RPA gromadzi 22 przypadki nowej alternatywy

Narodowy Instytut Chorób Zakaźnych Republiki Południowej Afryki (NICD) powiedział w oświadczeniu, że Zarejestrowano 22 przypadki wariantu B.1.1.529. po sekwencjonowaniu genetycznym.

„Pomimo ograniczonych danych nasi eksperci pracują w pełnym wymiarze godzin ze wszystkimi istniejącymi systemami monitorowania, aby zrozumieć nową zmienną i jej potencjalne skutki” – powiedział profesor NICD, Adrian Puren.

READ  Dona Coquita Abarca, żona Vicente Fernandez, wyszła ze szpitala, jaki jest jej stan zdrowia?

To może Cię zainteresować: SARS-CoV-2 wykorzystuje polisacharydy w ludzkich komórkach do inwazji

Republika Południowej Afryki była pierwszym krajem, który odkrył alternatywę eksperymentalną ostatni rok. Beta jest jedną z czterech, które Światowa Organizacja Zdrowia nazywa „niepokojącymi”, ponieważ istnieją dowody na to, że jest bardziej przenośna i że szczepionki działają na nią gorzej.

Na początku tego roku stan odkrył inny wariant, C.1.2, ale nie zastąpił on wariantu delta i nadal stanowi stosunkowo niewielki procent zsekwencjonowanych genomów.

Zdjęcie: Reuters

W czwartek brytyjski minister zdrowia Sajid Javid wskazał, że istnieją szczepionki przeciwko Covid-19 Może być mniej skuteczny przeciwko alternatywny Niedawno zidentyfikowany koronawirus.

„Wiemy, że istnieje duża liczba mutacji, być może dwukrotnie większa niż liczba mutacji, które widzieliśmy w alternatywny Delta” – powiedział Dżawid nadawcom.

„To sugerowałoby, że może być bardziej zakaźny, a obecne szczepionki, które mamy, mogą być mniej skuteczne” – powiedział.

(Z informacjami od Reuters)