16 września, 2024

Wyrzucani, wzniecali bójki i homofobiczne śpiewy

(CNN) – Reprezentacja USA pokonała w czwartek Meksyk 3:0 przed 65-tysięczną publicznością na stadionie Allegiant w Las Vegas.

Ale ten półfinał Ligi Narodów CONCACAF, naznaczony faulami, przepychankami, a nawet podartą koszulką, zakończył się w najgorszy sposób.

Między dwoma zespołami dodali 13 kartek, z czego 12 w drugiej połowie. Wyrzucono po dwóch graczy z każdej drużyny.

W 90. minucie sędzia przerwał mecz z powodu homofobicznych okrzyków. Dodano dwanaście minut przerwy, ale sędzia postanowił zakończyć mecz na około cztery minuty przed końcem, wśród dyskryminujących okrzyków publiczności.

Po meczu Konfederacja Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, lepiej znana jako CONCACAF, wydała następujące oświadczenie:

CONCACAF zdecydowanie potępia dyskryminujące śpiewy niektórych fanów podczas półfinałowego meczu Ligi Narodów CONCACAF 2023 pomiędzy Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi.

„Okrzyki, które słychać było podczas meczu, doprowadziły do ​​aktywacji protokołu antydyskryminacyjnego przez sędziów. Ponadto ochroniarze wyrzucili kilku kibiców za niedopuszczalne zachowanie na stadionie.”

„Te wydarzenia były bardzo rozczarowujące i zepsuły to, co powinno być dobrą okazją do zaprezentowania wysokiej jakości piłki nożnej w naszym regionie”.

Dodał: „Związek jest w trakcie pilnego przedstawiania większej ilości szczegółów i raportów od urzędników partyjnych i bezpieczeństwa, a wkrótce zostanie wydane kolejne oświadczenie”.

FIFA wcześniej nałożyła grzywnę na Meksykańską Federację Piłki Nożnej za skandowanie przez kibiców tego kraju.

Stany Zjednoczone i Meksyk wraz z Kanadą będą gospodarzami mistrzostw świata w piłce nożnej mężczyzn w 2026 roku.

READ  Jak Barcelona wypadła dzisiaj przeciwko Espanyolowi w LaLiga Santander: wynik meczu, podsumowanie i gole | Derby Katalonii | wideo | Globalizm