22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wynik ten nastąpi za dwa stulecia

Wynik ten nastąpi za dwa stulecia


Ziemia obraca się coraz wolniej wokół własnej osi. Do takiego wniosku doszła grupa niemieckich naukowców, co sugeruje, że kiedyś w przyszłości może to nastąpić Ostatnie 25 godzin, a nie 24 godziny Tak jak to się dzieje dzisiaj.


Używać Ultraprecyzyjny laser podziemny To tak jak z badaczami Uniwersytet Techniczny w Monachium (TUM) Zmierzyli prędkość obrotu Ziemi, doszli do powyższego wyniku i określili, kiedy nastąpi to wydłużenie dni: W ciągu 200 lat.

Ale zanim to nastąpi całkowicie, czas obrotu Ziemi będzie się stopniowo wydłużał, prawie niezauważalnie.

Prawda jest taka, że ​​to stopniowe spowalnianie obrotu Ziemi nie jest niczym nowym. Wspomniani naukowcy twierdzą, że dni 1,5 miliarda lat temu trwały 18 godzin i 41 minut, podczas gdy dinozaury faktycznie miały 23 godziny temu 66 milionów lat temu.


the Wyjaśnienie tego spowolnienia, którego doświadcza Ziemia Jeśli chodzi o obrót wokół siebie, należy go szukać w wewnętrznych ruchach stałych i płynnych składników planety oraz w zmianach rozkładu masy Ziemi, oddziaływaniach grawitacyjnych z Księżycem i Słońcem oraz oscylacjach planet . Według tych samych badaczy jego oś.

READ  Fizycy po raz pierwszy odkryli neutrina za pomocą Wielkiego Zderzacza Hadronów