19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wymuszone włączenie? Pisarz God of War Ragnarok odpowiada na skargi fanów

Redakcyjny: gry / Portal społecznościowy Facebook / Świergot / youtube / Instagram / Aktualności / niezgoda / Forum

Po kilku miesiącach plotek i spekulacji, studio Santa Monica wreszcie ujawniło nowy zwiastun dla Bóg wojny Ragnarok Podczas ostatniego show na PlayStation. Chociaż to, co pokazano, spodobało się ogromnej większości graczy, reprezentacja niektórych postaci z mitologii nordyckiej wywołała niezadowolenie części społeczeństwa. W tej sytuacji jedna z osób odpowiedzialnych za projekt odniosła się do kontrowersji.

Dzieje się tak, że ciemna karnacja Angerbody, nowej postaci, która pojawi się w tym nowym tytule i grana przez aktorkę Laia de Leon Hayes, stała się przedmiotem kontrowersji po tym, jak niektórzy fani twierdzili, że w mitologii nordyckiej nie istnieje w czerni. Kobiety. Ponadto Pojawienie się Thora wywołało również dyskusje w mediach społecznościowych.

Matt Sophos, który jest obecnie głównym scenarzystą gier wideo, był bardzo aktywny w mediach społecznościowych od czasu ujawnienia najnowszego zwiastuna, odpowiadając na skargi poszczególnych graczy. Postanowił jednak omówić całą sytuację w wątku na Twitterze w nadziei, że będzie to ostatni raz, kiedy będzie musiał poruszyć ten temat.

Polityczna poprawność w God of War Ragnarok? Odpowiedzi Matt Sophos

Twórca przyznał, że zdecydowana większość fanów jest bardzo zadowolona z pojawienia się Angerbody, ale także zwrócił uwagę na narzekania, jakie budziła w części społeczeństwa.

W ten sposób Matt Sophos podkreślił, że badanie nie uległo rzekomej presji ze strony społeczeństwa. Właściwie wyjaśnił, że mógł policzyć na dwóch palcach dłoni liczbę poprawek, jakie do tej pory otrzymali Bóg wojny I Ragnarok Podkreślali, że Angerbody nie było wśród nich.

W obliczu zarzutu, że historia będzie polityczna ze względu na różnorodność postaci, twórca powiedział, że każdy pisarz ma funkcję opowiadania fascynujących i łatwych do zdefiniowania historii, aby ludzie wyrażali swoje opinie na temat swoich projektów. Ponadto dał jasno do zrozumienia, że ​​pisanie jest zawsze aktem politycznym.

READ  Teleskop Hubble'a zarejestrował przerażający koniec gwiazdy rozrywanej i pochłanianej przez czarną dziurę - Enseñame de Ciencia

Bez wątpienia jednym z najczęstszych argumentów za atakowaniem różnorodności w grach wideo jest rzekomy brak szacunku dla kultury lub niewielka wierność mitologii nordyckiej. W obliczu tego rodzaju komentarzy Matt Sophos przystąpił do listy elementów serii 2018, które nie są poprawne historycznie, ale nikt się nimi nie przejmował ani nie dyskutował.

Gdybyś przeoczył: God of War Ragnarok rozwinie się jednym strzałem

„Nieustannie wcielamy się w mityczne postacie i nadajemy im własny spin. Jeśli więc kolor skóry Angerbody jest tym, co decyduje o tym, jak bardzo cię szanujemy, prawdopodobnie warto się przyjrzeć” – podsumował pisarz.

Ale powiedz nam, czy zgadzasz się z oświadczeniami Matta Sophosa? Przeczytajmy Wam w komentarzach.

Bóg wojny Ragnarok W przygotowaniu na PlayStation 4 i PlayStation 5. In ten link Będziesz mógł przeczytać najnowsze informacje o tym ambitnym tytule biznesowym.

Powiązane wideo: God Of War Ragnarok – pierwszy zwiastun | Oferta PlayStation 2021

Źródło