1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wykluczyli chmurę dwutlenku siarki docierającą do Chihuahua

Miasto Juarez. – Państwowa Koordynacja Ochrony Ludności poinformowała, że ​​po erupcji wulkanu Mauna Loa znajdującego się na Hawajach wyprodukowano nieprawdziwe informacje pod adresem ludności, dlatego prosimy o zachowanie spokoju i sprawdzenie oficjalnych źródeł w celu potwierdzenia jakiejkolwiek możliwości.

W komunikacie prasowym poinformowano, że od 28 listopada wulkan wszedł w fazę erupcji po prawie 40 latach bezczynności, a popiół i materiał wulkaniczny są wyrzucane na obszary w pobliżu wyspy.

National Weather Service poinformowało za pośrednictwem swoich sieci społecznościowych, że oczekuje się, że chmura dwutlenku siarki rozprzestrzeni się w kierunku stanów Baja California, Sonora, Sinaloa, Durango, Chihuahua i Coahuila i posunie się w kierunku wschodniego regionu Stanów Zjednoczonych.

W oświadczeniu stwierdzono, że szacuje się, że słup dwutlenku siarki powstały w wyniku eksplozji jest bardzo mały i został złagodzony i praktycznie zniknął.

Raport mówi, że większość dwutlenku siarki znajduje się wysoko w atmosferze, zwłaszcza gdy oddala się od źródła i może być widoczna jako lekka mgiełka na niebie.

Minister Rozwoju Miast i Środowiska informuje, że ta substancja chemiczna będzie przemieszczać się przez wysokie partie troposfery, więc nie stanowi zagrożenia dla Chihuahua, a w stanie prowadzony jest stały monitoring jakości powietrza.

Władze państwowe zalecają mieszkańcom, aby w przypadku złej jakości powietrza unikali forsownych ćwiczeń, ponieważ zwiększają one dawkę wdychanych zanieczyszczeń.

Ponadto nie należy wykonywać zajęć obywatelskich, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu oraz używać maski na twarz.

Agencja wezwała obywateli do sprawdzenia stanu powietrza na stronie Raportu Jakości Powietrza pod adresem: http://calidaddelaire.chihuahua.gob.mx/.

READ  12-letnia dziewczynka zmarła po próbie „Blackout Challenge” na TikTok