3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wstrząsy w Stanach Zjednoczonych Ameryki dzisiaj, 5 stycznia – Raport o trzęsieniu ziemi na żywo za pośrednictwem amerykańskiej służby geologicznej | Gdzie i o której godzinie miało miejsce ostatnie trzęsienie ziemi USGS California | sejsmiczne | Epicentrum | 5 i 6 stycznia | mieszać

Wstrząsy w Stanach Zjednoczonych Ameryki dzisiaj, 5 stycznia – Raport o trzęsieniu ziemi na żywo za pośrednictwem amerykańskiej służby geologicznej | Gdzie i o której godzinie miało miejsce ostatnie trzęsienie ziemi USGS California | sejsmiczne | Epicentrum | 5 i 6 stycznia | mieszać

Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych () wspomniany Dzisiaj, w piątek, 5 stycznia, o godzinie 10:55 (czasu Los Angeles) doszło do trzęsienia ziemi o wstępnej sile 4,1 w skali Richtera na południowy zachód od Little Creek., znajduje się siedem dziesiątych mili na północny zachód od Little Creek w hrabstwie San Bernardino i 18,9 mil na północny wschód od Rancho Cucamonga. Na razie nie ma informacji o zniszczeniach lub obrażeniach na miejscu wypadku. .

Należy zauważyć, że w ciągu ostatnich 10 dni w pobliżu miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 3,0 lub większej. na podstawie próby danych z ostatnich trzech lat. Czy czułeś to trzęsienie ziemi?

 • Przygotuj swój plecak ratunkowy, aby zapobiec trzęsieniu ziemi w USA
Według amerykańskiej służby geologicznej do trzęsienia ziemi o sile 4,1 w skali Richtera doszło w piątek trzy mile od San Bernardino. (USGS) | Obraz: Mapbox

Trzęsienie ziemi w Stanach Zjednoczonych dzisiaj, piątek, 5 stycznia 2024 r

Przedstawiamy Państwu szczegółowy raport z dzisiejszej aktywności sejsmicznej, Piątek, 5 stycznia 2024 rokreślający czas, stopień siły i położenie epicentrum ostatniego trzęsienia ziemi odczuwalnego na terytorium Ameryki Północnej, według oficjalnych danych na interaktywnej mapie I system ostrzegawczy .

Kraje o statystycznie najwyższym współczynniku aktywności sejsmicznej to: Alaska, Arkansas, Kalifornia, Hawaje, Idaho, Illinois, Kentucky, Missouri, Montana, Nevada, Oregon, Karolina Południowa, Tennessee, Utah, Waszyngton i Wyoming.

Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych jest obszarem o dużej aktywności sejsmicznej ze względu na subdukcję Płyty Pacyfiku pod Płytę Północnoamerykańską. Region ten obejmuje stany Kalifornia, Oregon, Waszyngton i Alaska.

Według amerykańskiej służby geologicznej (USGS) Kalifornia jest jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie stanów w Stanach Zjednoczonych ze względu na położenie na uskoku San Andreas. (Zdjęcie: USGS)

the Góry Skaliste To kolejny region o dużej aktywności sejsmicznej w Stanach Zjednoczonych, do którego zaliczają się także stany Montana, Idaho, Wyoming, Kolorado, Utah i Nevada.

On Dolina Tennessee Jest to obszar o umiarkowanej aktywności sejsmicznej w Stanach Zjednoczonych i obszar ten obejmuje stany Tennessee, Kentucky, Wirginia, Karolina Północna, Karolina Południowa i Georgia.

READ  Czy najgorszy moment wojny ma dopiero nadejść?

Ważne jest, aby być przygotowanym na ewentualną możliwość wystąpienia trzęsienia ziemi na tych obszarach Miasta w Stanach Zjednoczonych Dlatego radzimy sporządzić rodzinny plan awaryjny i zaopatrzyć się w zestaw zawierający żywność, wodę, lekarstwa i inne niezbędne rzeczy.

Jak skontaktować się z US Geological Survey (USGS)?

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat sejsmologii, skontaktuj się z nami Telefon 1-888-275-8747 (opcja 2) lub 1-888-392-8545 (czat internetowy). Możesz napisać do Wyślij e-mail na adres [email protected] Z którym jest kompatybilny Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych (USGS).

Godziny pracy: od 8:00 do 20:00 czasu wschodniego, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt.

Adres: USGS National Center 12201 Sunrise Valley Drive Reston, Wirginia 2019.

W których stanach USA obowiązuje alert dotyczący trzęsienia ziemi?

ShakeAlert dostarcza aktualnych danych o wstrząsach w następujących przypadkach: Kalifornia, Oregon, Waszyngton, Nevada, Idaho, Utah, Wyoming, Arizona i Montana.

Pamiętaj, aby zapoznać się z instrukcjami dostarczonymi przez rząd USA dotyczącymi gotowości przed, w trakcie i po trzęsieniu ziemi. Zawsze zachowaj spokój i zapewnij spokój ducha swoim bliskim. Przygotuj plecak ratunkowy zawierający żywność, odzież i apteczkę. Skontaktuj się z władzami znajdującymi się najbliżej Twojego obszaru, aby uzyskać pomoc w sytuacjach awaryjnych.

Alarm wibrujący Obsługiwany jest przez United States Geological Survey (USGS) w ramach sieci sejsmometrów wykrywających trzęsienia ziemi i wysyłających powiadomienia w czasie rzeczywistym do smartfonów i innych urządzeń.

Co zrobić w przypadku silnego trzęsienia ziemi w Stanach Zjednoczonych?

Na podstawie informacji dostarczonych przez Służbę Geologiczną Stanów Zjednoczonych (USGS) dzielę się z Wami poniższymi zaleceniami dotyczącymi postępowania w przypadku wystąpienia trzęsienia ziemi.

 • Zachowaj spokój i znajdź miejsce do ochrony przed trzęsieniem ziemi.
 • Oprzyj się o ścianę lub pod solidnym biurkiem lub stołem
 • Wyłącz prąd i zamknij zawory wody i gazu.
 • Jeśli jesteś na ulicy, trzymaj się z daleka od budynków, słupów i kabli elektrycznych.
 • Jeśli uczestniczysz w wydarzeniu zbiorowym, osoba powinna pozostać nieruchoma i chronić głowę i szyję ramionami. Ponadto będziesz musiał zastosować się do poleceń osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie obiektu.
 • Stwórz rodzinny plan awaryjny i regularnie go ćwicz
 • Jeśli jedziesz tunelem, mostem lub autostradą, po opuszczeniu tego obszaru powinieneś zwolnić i zatrzymać się.
 • Trzymaj zestaw awaryjny w domu, samochodzie i miejscu pracy
READ  ¿Nie masz COVID-19? Podrias tener inmunidad innata

Wyjaśniono mapy zagrożeń sejsmicznych USGS