28 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wstrząśnięty bombardowaniem bazy w pobliżu polskiej granicy

W wiadomościach nadawanych w Internecie w niedzielę ukraiński minister obrony Oleksi Resnikow potwierdził, że Rosja „zaatakowała Międzynarodowe Centrum Pokoju i Bezpieczeństwa w pobliżu Elwowa”.

„Tutaj pracują zagraniczni instruktorzy. Informacje o skutkach pożaru są weryfikowane” – napisał: „To nowy atak terrorystyczny… w pobliżu granicy UE-NATO”.

Atak ma miejsce dzień po tym, jak rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Rybkow wydał oświadczenie, w którym powiedział: „Dalsze dostawy broni z różnych krajów (na Ukrainę) to nie tylko niebezpieczne posunięcie, ale także legalizacja tych konwojów”.

Z drugiej strony podczas niedawnej wizyty w Polsce wiceprezydent USA Kamala Harris przypomniała, że ​​„zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w sekcję 5 NATO jest silne”.

„Jesteśmy gotowi do obrony każdego centymetra terytorium NATO” – powiedział.

Tymczasem masowy napływ uchodźców z Ukrainy do Polski trwa. W sumie 1,6 miliona ludzi już ucieka przed wojną i przekracza granicę, a 82 100 przybyło w ciągu ostatnich 24 godzin, według oficjalnych polskich danych.

Duże polskie miasta przepełnione są uchodźcami, którzy przybywają do ośrodków absorpcji, przyjmowania i pomocy na dworcach iw miejscach publicznych, a także wzywają kraje UE do ułatwienia przepływu uchodźców do innych krajów europejskich.

READ  Damoulibecka jedzie do Polski jako analogowy astronauta - El Sol de Tombiko