3 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wprowadzenie do myśli naukowej, bezpłatny kurs w UNAM – Enseñame de Ciencia

Ten sposób myślenia jest przeznaczony nie tylko dla naukowców, ale przynosi korzyści ogółowi społeczeństwa, ponieważ pozwoli ludziom podejmować lepsze decyzje osobiste, finansowe i społeczne.

Z tej okazji porozmawiamy z Państwem o myśli naukowej, jej przydatności i darmowym kursie UNAM do jej nauki.

Czym jest myśl naukowa?

Myślenie naukowe to systematyczne i racjonalne podejście do rozwiązywania problemów, które opiera się na obserwacji, eksperymentach i krytycznej analizie dowodów. Myślenie naukowe obejmuje zadawanie jasnych pytań, zbieranie danych empirycznych i uważną ocenę dowodów w celu wyciągnięcia dobrze uzasadnionych wniosków.

Myślenie naukowe jest ważne, ponieważ pozwala nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat i podejmować świadome decyzje w wielu różnych sytuacjach. Na przykład rozumowanie naukowe jest niezbędne w badaniach medycznych w celu opracowania skutecznych i bezpiecznych metod leczenia, a także w podejmowaniu decyzji politycznych i społecznych w oparciu o dowody.

Ponadto myślenie naukowe pobudza ciekawość i kreatywność oraz pomaga nam zrozumieć, jak działa sama nauka, co z kolei może zainspirować więcej osób do udziału w badaniach i rozwoju wiedzy naukowej.

Kurs myśli naukowej w UNAM, dzięki Coursera

O kursie

the ćwiczenie Ma wynik 4,8 gwiazdek na 5 i ma ocenę treści 97% akceptacji z łącznie 19 405 recenzji, dlatego jest uważany za jeden z najlepszych kursów Coursera.

Zalety zakręt: Jest w 100% elastyczny online, można go dostosować do Twojego harmonogramu, wystarczy zainwestować tylko 7 godzin swojego czasu i posiada oficjalny certyfikat Coursera akredytowany przez UNAM.

Zawartość kursu

Agenda podzielona jest na 6 tygodni, z których każdy ma swój główny temat ćwiczenieNastępnie pokażemy, o czym jest każdy moduł.

Tydzień 1 W poszukiwaniu prawdy: krótka historia nauki. W tej części wprowadza się w cele i charakterystykę nauki, by później krótko omówić jej historię od starożytności do współczesności.

Tydzień 2 Który ze wszystkich faktów jest lepszy? Nauka jako zjawisko społeczne. Nauka próbuje znaleźć fakty, ale przekonamy się, że fakty zależą od kontekstu, języka, logiki, społeczeństwa i kultury.

READ  Odpowiedz na to, co widziałeś na teście osobowości, a dowiesz się, co ukrywasz przed sobą | Meksyk

Tydzień 3 Jak dochodzisz do faktów? metody naukowe. W nauce do odkrywania faktów stosuje się różne koncepcje i metody. Zobaczymy, jak zmienia się sposób działania nauki i jak ważna jest kreatywność w poszukiwaniu wiedzy.

Czwarty tydzień Co mam zrobić z faktami? Nauka w życiu codziennym. Nauka może nam pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji. W tej jednostce przećwiczysz, jak stosować myślenie naukowe w życiu codziennym z korzyścią dla siebie i otaczających nas osób.

Tydzień 5. Jak rozprzestrzeniają się prawdy (i kłamstwa)? Fakty, przekonania, opinie i niepewność. Idee rozprzestrzeniają się społecznie. W tej części wymieniono kilka przykładów, w jaki sposób można rozpowszechniać opinie i zachowania, które mogą być korzystne lub szkodliwe dla osób, które je przyjmują.

Szósty tydzień Co jeśli nie znajdę prawdy? poza nauką. W tej ostatniej części określone są granice nauki. Jednak myśl naukowa może również pomóc nam przekroczyć te ograniczenia.

przyjechać do Darmowy kurs pod tym linkiem.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.