30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojna rosyjsko-ukraińska – Wołodymyr Żeleński ostrzega, że ​​Moskwa może zaatakować Polskę, Czechy i Bułgarię | Władimir Putin | Świat

Prezydent Ukrainy, W środę ostrzegano, że jeśli Moskwie uda się inwazja… Może atakować inne kraje, z których wskazał na Polskę, Czechy i Bułgarię.

„Tyran nie chce zatrzymywać się na terytorium Ukrainy”, Moskwa „chce przenieść się do nowych państw”, obiecał Zhelensky w telematycznym wystąpieniu w czeskim parlamencie.

Patrzeć: Kaliningrad, rosyjskie terytorium w Europie jest teraz otoczone przez państwa NATO

Podkreślił, że okupacja Ukrainy przez rosyjskie wojsko, która jest uzbrojona od 112 dni od jej uruchomienia 24 lutego, musi „zakończyć zwycięstwo” pokrzywdzonego kraju, ponieważ obejmuje „wojnę o przyszłość Europy”. Pensja.” „.

„Musimy zatrzymać (rosyjskie) czołgi i spalić je, aby nigdy nie wróciły do ​​Pragi, Brna, Ostrawy i Karlowych Warów” – powiedział prezydent z Kijowa, odnosząc się do czechosłowackiej inwazji wojsk Układu Warszawskiego w sierpniu 1968 r.

Ponadto wezwał Unię Europejską (UE) do zaostrzenia sankcji gospodarczych i finansowych wobec Kremla.

– Jesteśmy z tobą. Zostań z nami – nalegał. Żeleński.

W swoim piętnastominutowym przemówieniu wyraził również swoje ambicje Ukraina Kandydat do członkostwa w UE w tym miesiącu, aby uzyskać status kraju.

„Mamy nadzieję, że UE odpowie na pytanie o stanowisko Ukrainy. Bądźcie aktywni w tych dniach w obronie Europy” – powiedział ukraiński przywódca prawodawcom z obu izb parlamentu.

Praga obejmie rotacyjne przywództwo Unii Europejskiej 1 lipca, a jednym z jej priorytetów jest nadanie tego statusu Kijowowi, który jest prekursorem wejścia do Grupy Wspólnoty.

„Jednym z naszych celów jest nadanie Ukrainie statusu kraju kandydującego” – przyznał przed słowami premier Peter Fila. Żeleński.