28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Włochy zrzuciły koronę – Sport

Włochy zrzuciły koronę – Sport

(ANSA) – Rzym, set 16 – Włochom nie udało się zapewnić sobie tytułu mistrza Europy w siatkówce mężczyzn po dzisiejszej porażce z Polską 3:0 w finale w Rzymie.
Polska drużyna zwyciężyła 25:20, 25:21 i 25:23 w stołecznym Baleure, przy udziale Sergio Mattarelli, na oczach około 11 000 zagorzałych fanów.
Prezydent Republiki był odpowiedzialny za wręczenie trofeum zwycięzcom podczas ceremonii wręczenia nagród, w której uczestniczyła także Słowenia, zajmując trzeci stopień podium.
Wcześniej Słowenia pokonała Włocha, trenera Andrei Gianniego, Francję 25:22, 25:16, 25:21, 25:18 i 15:11.
Ferdinando Di Giorgi, trener drużyny „Assuro”, nie mógł ukryć rozczarowania porażką w definicji i oświadczył: „Żałuję, bo z całych sił chcieliśmy powtórzyć tytuł”.
„Musimy jednak przyznać, że ci chłopcy przeszli trudną podróż i nadal mają przestrzeń do rozwoju” – dodał.
Analizując wynik, Di Giorgi stwierdził: „Polska wpędziła nas w kłopoty w przyjęciu, a w kluczowych momentach nie mogliśmy ich kontrolować”.
Mszcząc się za porażkę w finale Pucharu Świata na własnym boisku 11 września, Polska zmierzyła się z emerytowanymi Włochami przed własną publicznością, oklaski i łzy rozczarowania.
Polska wróciła dziś na szczyt podium Mistrzostw Europy (które swój pierwszy tytuł zdobyła w 2009 roku przeciwko Francji w Turcji) po zajęciu trzeciego miejsca w poprzedniej edycji.
Włochy musiały zadowolić się srebrnym medalem pod czujnym okiem Ministra Sportu Andrei Abodi i Prezydenta Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanniego Malago.
Przed finałem publiczność nagrodziła Mattarellę bliską i gorącą owacją, a minutą ciszy uczczono dziewczynę, która zginęła w katastrofie samolotu sił powietrznych w Turynie.
Święto włoskiej siatkówki świętowała dziś reprezentacja kobiet, która swój przedolimpijski sezon przeciwko Korei Południowej w Łodzi rozpoczęła zwycięstwem 3:0 z częściowymi wynikami 25:11, 25:20 i 25:17. ), w meczu grupy C zmierzą się jutro ze Słowenią.
(ANSA).

Wszelkie prawa zastrzeżone. © Prawa autorskie ANSA

READ  Co się stało z Los Ketchup? Zapewniają koncerty na rzecz polskiego rządu