3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Władze twierdzą, że podejrzany przyznaje się do zabójstwa Dom Phillipsa i Bruno Pereira

(CNN) – Brazylijskie władze poinformowały w środę podczas konferencji prasowej, że jeden z zatrzymanych podejrzanych przyznał się do posiadania Brytyjski dziennikarz Dom Phillips i badacz Bruno Pereira zostali zamordowani w Amazonii.

Brazylijska policja federalna zidentyfikowała podejrzanego jako Amarildo da Costa de Oliveira. Policja twierdzi, że przyznał się do zabójstwa we wtorek wieczorem i wskazał, gdzie pochowano ich ciała. Następnego dnia podejrzany poprowadził policję na miejsce, gdzie zginęli Phillips i Araujo Pereira.

Według przedstawiciela policji federalnej, Eduardo Alexandre Fontesa, kiedy policja przeprowadziła wykopaliska w miejscu, w którym znalazła ludzkie szczątki, które zostaną wysłane do Brasilii do analizy kryminalistycznej.

Zapytana, dlaczego w ekspedycjach poszukiwawczych nie wspomniano o pomocy ludności rdzennej, policja federalna przyznała, że ​​niesłuszne jest nieuznanie wkładu rdzennej ludności i stwierdziła, że ​​ich praca jest „niezbędna”.

Zniknięcie Dom Phillips i Bruno Araujo Pereira

Brzmi „Gdzie są Dom Phillips i Bruno Pereira?” Odnosi się do brytyjskiego dziennikarza i brazylijskiego rdzennego specjalisty, który zniknął w amazońskiej dżungli. Ciężarówka jest zaparkowana przed ratuszem w Los Angeles, mieście, w którym odbywa się dziewiąty Szczyt Ameryk. (APU GOMES/AFP przez Getty Images)

Weteran reporter Dom Phillips i brazylijski badacz Bruno Araujo Pereira zniknęli 5 czerwca podczas podróży przez dolinę Javari w zachodnim stanie Amazonas.

Ostatnio widziano ich we wspólnocie São Rafael, dwugodzinnej przejażdżki łodzią z miasta Atalaia do Norte, po eskortowaniu miejscowego patrolu na rzece Itaquai, zorganizowanego w celu zapobieżenia inwazji kłusowników i kłusowników na ląd. Ludność rdzenna w dolinie Javari.

We wtorek policja aresztowała drugiego podejrzanego w związku z zaginionymi mężczyznami, jak wynika z komunikatu prasowego policji federalnej. Pierwszy podejrzany został aresztowany w zeszłym tygodniu.

Policja poinformowała, że ​​drugi podejrzany, 41-letni mężczyzna, jest przesłuchiwany i zostanie skierowany na przesłuchanie w Sądzie Miejskim. Powiedzieli również, że niektóre naboje do broni palnej i paleta zostały skonfiskowane i zostaną przeanalizowane.

READ  Biden zakazuje importu energii z Rosji do Stanów Zjednoczonych

Phillips i Pereira zgubili się podczas prowadzenia badań nad książkowym projektem na temat działań ochronnych na tym obszarze, który władze określiły jako „złożone” i „niebezpieczne” i znane jako dom dla nielegalnych górników, drwali i międzynarodowych handlarzy narkotyków.

Według doniesień grożono im śmiercią na kilka dni przed ich zniknięciem.

Dziennikarz Amazon Dom Phillips Pereira zniknął

Doświadczony korespondent zagraniczny Dom Phillips (w środku) rozmawia z dwoma rdzennymi mieszkańcami Aldeia Maloca Papiú, stan Roraima, Brazylia, 16 listopada 2019 r. (JOAO LAET / AFP via Getty Images)

Jego sprawa zwróciła globalną uwagę na niebezpieczeństwa, z jakimi często spotykają się dziennikarze i działacze na rzecz ochrony środowiska w Brazylii.

Według Human Rights Watch, powołując się na dane z Pastoral Land Commission, organizacji non-profit powiązanej z Kościołem katolickim, w Brazylii zginęło w latach 2009-2019 ponad 300 osób w sporach o ziemię i zasoby w Amazonii.

A w 2020 roku Ranking według Global Witness Brazil Czwarty najbardziej niebezpieczny kraj dla aktywizmu ekologicznego, w oparciu o udokumentowane zabójstwa ekologów. Powiedział, że prawie trzy czwarte takich ataków w Brazylii miało miejsce w regionie Amazonii.

Phillips obszernie donosił o najbardziej zmarginalizowanych grupach w Brazylii i dewastacji dokonanej przez przestępców w Amazonii.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro skrytykował podróż pary od czasu ich zniknięcia, mówiąc w wywiadzie na YouTube przed zeznaniem podejrzanego w środę. Że działania Phillipsa i Pereiry były „lekkomyślne”.Zauważyli, że gdyby zostali „zabici”, ciała zniknęłyby w rzece Javari.

Z informacjami od Camilo Rocha, Philipa Wanga, Cary Fox, Giuliany Koch i Rodrigo Pedroso