6 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wiza amerykańska dla Meksykanów: dla których rozmowa konsularna zostanie anulowana dla wnioskodawców

Wiza amerykańska dla Meksykanów: dla których rozmowa konsularna zostanie anulowana dla wnioskodawców

Spotkania konsularne dla niektórych meksykańskich kandydatów zostaną anulowane (Zdjęcie: Getty Images)

z powodu epidemii COVID-19Procedury wizowe stają się coraz bardziej stresujące i mniej elastyczne, aby podróżować do Zjednoczone państwoDlatego sąsiedni kraj ogłosił zmiany, które ułatwią ten proces.

według Tysiąclecie Kierownictwo Joe Biden Nakazałam zatrudnienie większej liczby osób i tym samym przyspieszenie wydawania wiz – powiedziała rzeczniczka MSZ Konsulat USA w MonterreyA Jill W Dirtrich Zaznaczył, że moce przetwórcze zostaną uproszczone.

Zobowiązujemy się do ułatwiania legalnych podróży do Stanów Zjednoczonych. powiedziała Jill W..

Kolejną zaletą tego nowego wskaźnika jest to, że Rozmowy konsularne zostaną odwołane Dla niektórych Meksykanów oznacza to, że ostatni etap ustalania, czy wnioskodawca będzie mógł uzyskać wizę, może zostać pominięty, w zależności od tego, czy dana osoba spełnia wymagania.

Procedury wizowe zostaną uproszczone (Zdjęcie: Getty Images)
Procedury wizowe zostaną uproszczone (Zdjęcie: Getty Images)

Oznacza to, że dotyczy to tylko osób, które chcą uzyskać odnowienie i dlatego nie muszą być obecne w centrali.

Odwołaliśmy rozmowy konsularne dla niektórych głównych rodzajów wizZatrudniamy nowych pracowników i szukamy globalnych rozwiązań w celu zwiększenia wydajności na całym świecie. W przypadku niektórych rodzajów wiz lub określonych kategorii podróżnych (…) rozszerzyliśmy kryteria uprawniające do przedłużenia wiz turystycznych. Rzeczniczka powiedziała, że ​​więcej osób mogło aplikować w ramach programu bez rozmowy kwalifikacyjnej.

Według strony internetowej Ambasada i Konsulaty Stanów Zjednoczonych w MeksykuProces niestawienia się na rozmowę konsularną jest dostępny dla osób, których wizy wygasły w ciągu ostatnich czterech lat.

„Wnioskodawcy, którzy rozpatrują przedłużenie wizy nieimigracyjnej w ramach tej samej kategorii i których wiza wygasła w ciągu ostatnich 48 miesięcy, mogą kwalifikować się do zwolnienia z rozmowy kwalifikacyjnej” – powiedział.

Zdjęcie aktowe ambasady USA w Mexico City.  17 marca 2020 r. REUTERS / Henri Romero
Zdjęcie aktowe ambasady USA w Mexico City. 17 marca 2020 r. REUTERS / Henri Romero

Podobnie rząd USA stwierdził, że każdy, kto chce rozpatrzyć spotkanie w sprawie wizy turystycznej, będzie musiał poczekać w tych godzinach:

READ  Tygrys atakuje Tamera w całym cyrku we Włoszech

– W przypadku biura Monterey może poczekać, aż 554 dni Na kolejny termin, tj. do 1 marca 2024

– W przypadku urzędu konsularnego Meksyk Będą musieli poczekać, aż 633 dni Aby to zrobić, czyli 19 czerwca 2024 r.

Wreszcie w biurze Guadalajara Szacowany czas oczekiwania 788 dni Normalnie, więc następna dostępna data może przypadać do 21 listopada 2024 r.

Ambasada USA w Meksyku (zdjęcie: Google Maps)
Ambasada USA w Meksyku (zdjęcie: Google Maps)

The Urzędy konsularne Jedno z trzech głównych miast Republiki Meksyku W lipcu wydano 88 tys. 744 wiznajwięcej było w Mexico City (35 tys. 628 dokumentów), następnie Monterrey z 32 tys. i 216 wiz oraz Guadalajara, gdzie zidentyfikowano 20 tys. i 900 wiz.

Według danych rządu USA został on wydany dopiero w lipcu ubiegłego roku 12 746 wizy pracowniczej W Monterrey, a następnie Nuevo Laredo, Tamaulipas na całym świecie, miejscu, w którym 3 tys. 367 Te dokumenty są w siódmym miesiącu roku.

Należy zauważyć, że Stany Zjednoczone wskazały na to kilka tygodni temu Cena wizy dla nieletnich wyniesie $17czyli 340 meksykańskich pesos, a aby go przetworzyć, należy spełnić określone wymagania.

Czytaj: