28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wirus korona.- Polska zapowiada nowe środki i nakłada obowiązkowe szczepienia na lekarzy i nauczycieli

Madryt, 7 lat (Europejska prasa)

Polski minister zdrowia Adam Nidzilsky zapowiedział we wtorek dodatkowe działania, w tym obowiązkowe szczepienia dla lekarzy, nauczycieli i policjantów, w odpowiedzi na obawy zgłoszone przez migracyjny wariant SARS-CoV-2.

Na konferencji prasowej Nidzilsky wyjaśnił, że przymusowe szczepienia przeciwko Govt-19 rozpoczną się 1 marca, a Warszawa idzie w ślady takich krajów jak Niemcy i Austria.

Ponadto stwierdził, że zgodnie z projektem ustawy, który jest już przygotowywany przez polski rząd, pracodawcy mogą zażądać od swoich pracowników badań diagnostycznych na COVID-19. „Kontynuujemy pracę (nad projektem)” – zaznaczył, po czym stwierdził, że celem przeprowadzki jest „stworzenie bezpiecznego środowiska pracy”.

Z kolei Rada Prezesów RP podjęła decyzję o wprowadzeniu kształcenia na odległość w szkołach i placówkach podstawowych od 20 grudnia do 9 stycznia. Według wiceministra zdrowia Voldemorta Kraski do tego czasu studenci powrócą do stacjonarnej edukacji twarzą w twarz.

Między innymi polski rząd nakazał szczepienie osób żyjących z Covit-19, niezależnie od statusu szczepionki.

Ponadto od 15 grudnia limit przepustowości w transporcie publicznym wyniesie 75 proc. Pojemność restauracji, barów i lokali rozrywkowych zostanie zmniejszona o 30 proc., a dyskoteki i kluby nocne zostaną zamknięte. Według oficjalnej polskiej agencji prasowej PAP jedyną możliwością zwiększenia tej zdolności jest pozyskanie tylko tych, którzy zostali zaszczepieni w tych miejscach.

Nietzsche przytoczył „ryzyko” stwarzane przez omigracyjny wariant SARS-CoV-2 i wskazał, że obecny poziom nowych infekcji, średnio około 23 000 dziennie, jest „niezwykle niepokojący”.

„Równowaga jest taka, że ​​sytuacja jest stabilna od ponad półtora tygodnia i niestety nie widać wyraźnych oznak spadku liczby infekcji” – kontynuował, jednocześnie wpływając na obecną sytuację i pojawienie się Omigrona. „Potrzebne jest zdecydowane działanie”.

Polskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 19 336 nowych zakażeń COVID-19 i 172 zgony w ciągu ostatnich 24 godzin.

READ  Przepływ gazu jamalskiego na wschód z Niemiec do Polski nadal maleje