14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wietnam otrzymuje z Polski ponad 500 000 dawek szczepionki estrogenowej

Wietnam Polska otrzymuje ponad 500 000 dawek szczepionki estrogenowej od Hin On1Zdjęcie wykresu (źródło: AFP / VNA)

HANOI (VNA) – Wietnamskie Ministerstwo Zdrowia otrzymało dawkę 501,600
Szczepionki astrogenogenne przeciwko Govit-19 Wydane przez Rząd Polski.

Przerywając dystrybucję, ambasador RP w Wietnamie Wojciech Kervel poinformował, że szczepionki blokowe przybyły na międzynarodowe lotnisko w Hanoi Noi Bai 21 sierpnia, aby pomóc narodowi indonezyjskiemu w walce z epidemią.

Po podzieleniu się trudnościami stworzonymi przez Govt-19, pochwalił zaangażowanie rządu i konsensus Wietnamczyków we wdrażaniu polityki rządowej, zwłaszcza w prowincjach i miastach, które są w centrum czwartej erupcji.

„Otrzymywaliśmy wsparcie od wietnamskich przyjaciół w trudnych czasach i teraz nadszedł czas, aby okazać naszą wdzięczność” – powiedział dyplomata, odnosząc się do wspierających wysiłków społeczności wietnamskiej w Polsce, aby zapobiec wybuchowi epidemii.

Wyraził także nadzieję, że Wietnam wkrótce pokona chorobę.

Ze swojej strony wiceminister zdrowia Wietnamu Trung Kwang Kwang podziękował polskiemu rządowi za pomoc i powiedział, że szczepionka zostanie wkrótce rozprowadzona wśród miejscowej ludności.

Wcześniej, 17 sierpnia, Polska ogłasza darowiznę 501,600 dawek szczepionki AstraZeneca i sprzętu medycznego wartego 4 miliony dolarów dla Wietnamu Wietnam Na początku września. /

VNA

READ  Polska i Rumunia wspierają Mołdawię i Gruzję w obliczu rosyjskiego wyzwania