23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wielozadaniowość: czy to naprawdę zaleta?

Wielozadaniowość: czy to naprawdę zaleta?

być w stanie wielozadaniowość To niezwykła zdolność Zwiększ produktywność i wydajność Nie tylko w pracy, ale także na studiach czy na co dzień. Kiedy jesteś w stanie zajmować się wieloma obowiązkami naraz lub szybko przechodzić z jednego do drugiego, stajesz się ekspertem w wielozadaniowości: możesz odpowiadać na e-maile podczas rozmowy telefonicznej, gotować obiad, pomagając w odrabianiu lekcji, a nawet… na telefonie. audiobook.

W dzisiejszym świecie, w którym wszystko dzieje się tak szybko i nie ma czasu do stracenia, wielozadaniowość stała się czymś powszechnym wspólne szkolenie. Jednak nie jest to umiejętność, którą posiada każdy, ale dla tych, którzy go posiadają, jest to niesamowita zaleta, która może otworzyć drzwi i doprowadzić do wielkiego sukcesu, ponieważ wymaga dużego skupienia, szybkości umysłowej i doskonałego zarządzania czasem.

Chociaż wielozadaniowość jest tak powszechna, często dyskutuje się o jej konsekwencjach. Zalety i wady: Czy lepiej skupić się na jednym zadaniu i wykonać je dobrze, czy też potrafisz wykonywać kilka czynności jednocześnie bez popełniania błędów? Macarena del Cujopsycholog zdrowia publicznego Instytut Psychologiczny Claritasaby rzucić światło na wielozadaniowość w Vidae.

Wysiłek umysłowy do różnych zadań

Ekspert wyjaśnił, że ludzie, którzy mają rękę do wielozadaniowości, to ci, którzy „są w stanie to zrobić”. Wykonuj jednocześnie dwa lub więcej zadań’, choć jest to „umiejętność” typowa dla systemów operacyjnych, w których wiele zadań jest wykonywanych jednocześnie w bardzo wydajny sposób. Oznacza to, że „zadania są wykonywane automatycznie lub gdy oba zadania mają różne procesy mózgowe, takie jak na przykład jednoczesne rozmawianie przez telefon i pisanie.

Znając wiele zadań jednocześnie, naturalne jest myślenie, że w pewnym sensie Utrata skupienia i uwagi. W rzeczywistości, jak wskazuje psycholog, nauka to potwierdziła: „Wiele badań neurologicznych potwierdza, że ​​nasz mózg Nie radzi sobie dobrze z takimi wielozadaniowymi sytuacjamiPonieważ gdy dwa lub więcej zadań wymaga uwagi, cierpi na tym efektywność, więc wydajność może być utrudniona”.

READ  Znajdź błąd w wyzwaniu wizualnym, którego prawie nikt nie może rozwiązać — Enseñame de Ciencia

Ten brak skupienia jest całkowicie normalny. Kiedy ktoś wykonuje kilka zadań w tym samym czasie, jego uwaga jest podzielona między nich, więc jeśli nie zarządza nimi dobrze, może stracić uwagę. Popełniaj błędy i zmniejszaj wydajność. Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, rozumowanie jest takie, że nacisk kładziony jest „na jeden” Jedno zadanie pomaga nam skupić na nim całą uwagę Tym samym zmniejsza się ryzyko popełnienia błędów.

Ale nie musisz też być niegrzeczny. Problem z wielozadaniowością pojawia się tylko wtedy, gdy osoba nie może przezwyciężyć podziału uwagi w zadaniach, które są jej przypisane i traci produktywność: „Ludzie, którzy nie mają zbytniej swobody i próbują wykonywać wiele zadań jednocześnie Tak, mogą cierpieć z powodu blokad i utraty produktywności„.

Pomimo tego, że niewłaściwie zarządzane może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, w biznesie „A Profil jest wysoko ceniony Wybierając kandydata na stanowisko ”, gdzie firma w zasadzie gwarantuje pracownika, który„ może podejmować różne prace i obowiązki ”, co pozwoli zaoszczędzić czas i będzie bardziej produktywne.

Nie jestem w tym dobry, co mam zrobić?

Wielozadaniowość może być użytecznym narzędziem, ale ma też swoje wady. Bądź świadomy potencjalnych zagrożeń związanych z wielozadaniowością i staraj się to robić Znalezienie równowagi Między wykonywaniem kilku zadań jednocześnie a pracą tylko nad jednym zadaniem.

W tym sensie ludzie mogą również opracować strategie, takie jak ustalanie priorytetów, zarządzanie czasem i delegowanie, aby skutecznie zarządzać wielozadaniowością i nie musieć ryzykować wielozadaniowości w niewłaściwy sposób.


Przeczytaj także

Hektor Faris


Przeczytaj także

Hektor Faris


Przeczytaj także

Guiomar Rovello