2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wielka Brytania z ponad 50 000 codziennych przypadków COVID-19 | świat | DW

Wielka Brytania w czwartek (10.21.2021) odnotowała ponad 50 000 nowych przypadków COVID-19 po raz pierwszy od połowy lipca, podkreślając pogarszającą się sytuację zdrowotną, która doprowadziła do coraz częstszych wezwań do ponownego nałożenia ograniczeń, takich jak stosowanie masek w domach. .

Kraj ma jeden z najwyższych wskaźników infekcji na świecie, dorównujący poziomom fali zeszłej zimy, która doprowadziła do czteromiesięcznej blokady. Liczba hospitalizacji i zgonów jest nadal znacznie niższa, ale rośnie.

Liczba nowych codziennych infekcji wzrosła do 5 2009 w czwartek, a zgonów do 115, co doprowadziło do 139 146 zgonów od wybuchu epidemii w kraju liczącym 66 milionów ludzi.

Rząd przyznał w środę, że wkrótce można osiągnąć 100 000 przypadków dziennie, ale odmówił ponownego nałożenia niektórych ograniczeń, które zostały zniesione w lipcu, nalegając zamiast tego, aby młodzi ludzie zostali zaszczepieni, a osoby powyżej 50. roku życia otrzymały trzecią dawkę przypominającą.

„Liczba infekcji jest wysoka, ale mieścimy się w oczekiwanych granicach” – powiedział w czwartek premier Boris Johnson.

W miarę pogarszania się sytuacji narastają głosy wzywające rząd do uruchomienia „Planu B”, który obejmuje zwracanie masek, telepracę i być może nakładanie w niektórych miejscach paszportów szczepień.

Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne oskarżyło rząd o „umyślne zaniedbania”, nazywając obecną sytuację „nie do utrzymania” i wzywając do natychmiastowego działania.

Szkocja, Walia i Irlandia Północna, które charakteryzują się efektywnością zdrowotną, nadal wymuszają stosowanie masek w pomieszczeniach.

Ultraliberalna polityka rządu Johnsona jest jedną z hipotez wysuniętych przez niektórych badaczy w celu wyjaśnienia obecnego spadku. Inne cytowane czynniki to niski poziom szczepień wśród nieletnich i powolna kampania przypominająca dla osób zaszczepionych ponad sześć miesięcy temu, które widzą, że ich odporność słabnie.

gs (afp, Reuters)