27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wiek magistra na Wydziale Lekarskim to 25

W 2022 r. UASLP School of Medicine będzie obchodzić 25-lecie szkolenia Master of Science w dziedzinie badań klinicznych, skonsolidowanego programu absolwentów instytucji, który jest częścią Krajowego Rejestru Programów Absolwentów Wysokiej Jakości (PNPC) firmy Conacy, podkreślając, że w centrum uwagi jest jego koordynator, Antonio Augusto Gordillo Moscoso.

Zauważył, że w 1997 r. Rada Techniczna Kolegium przeanalizowała potrzebę i zwróciła się do Rady Dyrektorów Uniwersytetu o zorganizowanie opartego na dowodach kursu podyplomowego, który analizowałby i badał problemy związane ze zdrowiem ludzkim wokół pacjentów.

Wyjaśnił, że jest to stopień podyplomowy, który umożliwia szkolenie specjalistów w dziedzinach klinicznych, trend, który powstał w Kanadzie i jest z czasem powtarzany w innych krajach.

Giordillo Moscoso zauważył również, że program rozpoczął się od półrocznych pokoleń. Jednak od 2011 r. ustalono, że dochód jest roczny, więc w 2022 r. oczekuje się, że osiągnie 100 absolwentów z tytułami magistra w dziedzinie badań klinicznych.

Dla aktualnie zainteresowanych zaproszenie do rejestracji jest otwarte, a odbiór dokumentów kończy się 15 stycznia 2022 r. Można je znaleźć na stronie http://www.fmed.uaslp.mx/mcic/ lub poprosić o więcej informacji telefonicznie: 444 8262342 wew. 6688.

Master of Science in Clinical Research został ustanowiony jako stopień podyplomowy tylko dla lekarzy, ale ponieważ profesjonalni badacze są poszukiwani od 2012 roku, przyjmuje studentów z innych stopni.

W ten sposób zapisywano studentów z takich kierunków jak nauki chemiczne, psychologia, stomatologia, biotechnologia, pielęgniarstwo, żywienie i inne.

Giordillo Moscoso podkreślił, że w celu osiągnięcia jednorodności w wielu obszarach wiedzy, od 2008 r. i wspierania studiów magisterskich, Wydział Lekarski utworzył laboratorium badań transformacyjnych w farmakologii, które umożliwia opracowywanie protokołów dla studentów potrzebujących podstawowych porad stosowanych .

READ  Niesamowita zielona kometa Leonard pojawia się gołym okiem na niebie