2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wiedząc, że to najlepszy czas na sen

Coraz częściej ludzie uświadamiają sobie, jak ważna jest dobra higiena snu. W związku z tym liczba i częstotliwość badań na ten temat rośnie. Najnowsza daje nam wskazówkę, kiedy najlepiej spać. Według brytyjskiego Biobanku, idealny czas na sen jest zależny od naszego układu sercowo-naczyniowego. Po przeprowadzeniu badań fundacja doszła do wniosku, że najlepszy czas na sen to od 10 do 11 w nocy.

Ciało ma wewnętrzny zegar, który znamy jako rytm dobowy. Odpowiada za regulację fizycznych i psychicznych funkcji organizmu. Przyczyna nie jest jeszcze znana, ale wyniki badań sugerują tendencję do zmiany rytmu dobowego u osób, które śpią za wcześnie lub za późno. W tym badaniu, które objęło 88 026 osób, do oceny wzorców sercowo-naczyniowych wykorzystano siedmiodniowe akcelerometry nadgarstkowe. Analizując dane dotyczące snu, stwierdzono, że osoby, które spały przed 10 lub po 12 latach, miały o 25% większe ryzyko rozwoju choroby sercowo-naczyniowej, podczas gdy osoby, które spały między 10 a 12 rokiem życia, miały o 12% większe ryzyko. Czas największego zagrożenia jest po godzinie 12, prawdopodobnie dlatego, że rzadziej widzą światło dzienne, które resetuje wewnętrzny zegar. Wśród analizowanych czynników stwierdzono, że kobiety są bardziej narażone niż mężczyźni i choć przyczyna nie jest do końca znana, istnieje teoria, że ​​jest ona związana z układem hormonalnym. Nadal istnieją czynniki, które należy zbadać w badaniu, takie jak styl życia, wiek i status społeczno-ekonomiczny, ale jeśli zostanie to potwierdzone, spanie między 10 a 11 w nocy może stać się priorytetem zdrowia publicznego, ponieważ jest to tanie leczenie. Aby zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

READ  Logika Hugo Lopeza Gatell