24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wiedza o tym, jak ustalać priorytety, jest niezbędna, aby uniknąć niepokoju

Według najnowszego Europejskiego Badania Zdrowia w Hiszpanii (EESE), ok Chroniczny niepokój (5,8%) i depresja (5,3%) Wśród najczęstszych chorób przewlekłych w populacji, jednak dbanie o zdrowie emocjonalne pozostaje dla wielu osób tematem tabu.

Tak bardzo, że 20% respondentów w jego „Badanie stanu emocjonalnego 2022”. zdrowy Uważają, że chociaż nie powinni szukać profesjonalnej pomocy w radzeniu sobie z problemami zdrowia emocjonalnego, powinni.

Zdrowie psychiczne Jest to zasadnicza część integracyjnego zdrowia ludzi i dlatego musimy zwracać na nią taką samą uwagę. Zarządzanie emocjami nie tylko pomaga w radzeniu sobie w codziennych sytuacjach, ale także pomaga zapobiegać rozwojowi poważnych chorób psychicznych, a nawet fizycznych, takich jak: choroby skóry, problemy trawienne, jelitowe czy zmiany w funkcjonowaniu organizmu. Maria ArrizabalagaPsychologia w BluaU de Sanitas.

Oprócz skorzystania w razie potrzeby z profesjonalnej pomocy, dbanie o nasze zdrowie zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych nawyków. Z tego powodu eksperci Sanitas oferują kilka wskazówek dotyczących poprawy i utrzymania dobrego samopoczucia emocjonalnego:

Co powinienem zrobić

Jedną z głównych przyczyn niepokoju i stresu jest przeciążona odpowiedzialność, czy to służbowa, osobista, rodzinna, czy też kombinacja tych wszystkich. Chęć przejęcia kontroli nad wszystkim może być fizycznie i psychicznie wyczerpująca. Jest to szczególnie powszechne u kobiet, które żyją z nierealistycznymi oczekiwaniami społecznymi. Z tego powodu ważne jest, aby ustalać priorytety, zawsze wiedzieć, co jest ważne, i delegować zadania, aby zoptymalizować czas i uniknąć wyczerpania fizycznego i emocjonalnego.

2. Znajdź cel

Gorączkowy dzień może sprawić, że wiele osób automatycznie wykona rutynę, nie zastanawiając się, czy życie, które prowadzą, jest naprawdę tym, czego chcą. Ludzie mają tendencję do dogadywania się i przebywania w znajomym środowisku, nawet jeśli może to być szkodliwe. Konieczne jest od czasu do czasu ponowne przemyślenie, gdzie jesteśmy, jakie są nasze cele, a przede wszystkim nasze cele na wszystkich poziomach. Identyfikując i oceniając naszą sytuację, będziemy w stanie zobaczyć, czy musimy zmienić kurs, aby zwiększyć szczęście, a co za tym idzie – dobrostan – wyjaśnia Maria.

READ  Deszcz meteorytów nad Chihuahua w grudniu, kiedy i jak to widzisz?

3. Rozwijanie relacji społecznych

Istoty ludzkie są istotami społecznymi i jako takie muszą żyć we wspólnocie. Z tego powodu środowisko, w którym się żyje, ma bezpośredni wpływ na samopoczucie człowieka, a dbanie o bliskie relacje jest kluczem do ich utrzymania i poprawy. „Rodzina i przyjaciele są podstawą utrzymania dobrej jakości życia. To dla nich chronimy się w dobrych i złych sytuacjach, a wzajemna miłość sprawia, że ​​czujemy się bezpieczni i chronieni. Jednak równie ważne jest pielęgnowanie dobrych relacji społecznych jak odchodzenie od złych relacji, co nie zawsze jest łatwe”. Poznaj to.” Utrzymywanie toksycznych relacji, czy to osobistych, czy zawodowych, jest również szkodliwe dla zdrowia psychicznego na dłuższą metę. To klucz do wyeliminowania negatywnych relacji, które są źródłem stresu czy niepokoju – komentuje Maria.

4. Znajdź czas dla siebie

Osobiste poświęcenie nie zawsze należy do priorytetów ludzi, jednak jest podstawą dobrego samopoczucia. Zainwestowanie przynajmniej jednej godziny dziennie w zajęcia dla własnej przyjemności jest nie tylko korzystne, ale także konieczne na poziomie psychicznym, poprawia poczucie własnej wartości i relacje z innymi.