28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wideo: Uchwyć Teleskop Jamesa Webba, gdy porusza się z pełną prędkością przez przestrzeń kosmiczną

Wysłano:

7 stycznia 2022 01:09 GMT

Urządzenie zostało umieszczone na orbicie 25 grudnia i ma dotrzeć do 1,5 miliona kilometrów od Ziemi.

Obserwatorium Uniwersytetu Hertfordshire (Wielka Brytania) uchwyciło w środę Teleskop Jamesa Webba podróżujący z pełną prędkością przez przestrzeń kosmiczną i Wideo Został opublikowany na jego kanale YouTube.

Przez agencję na Twitterze wytłumaczyć Możesz to zrobić tuż pod Jamesem Webb Zobacz Asteroida (35452) 1998 DF10który podróżuje w tym samym kierunku. Ponadto, Zawias Że na tym samym nagraniu widać planetę (97743) 2000 HQ42 w prawym górnym rogu.

Później Brytyjskie Obserwatorium indyjski Przerywana jasność, którą można łatwo zobaczyć na zdjęciach, może wynikać z odbić masywnych osłon słonecznych wyświetlanych przez teleskop kosmiczny.

25 grudnia NASA Umieść go na orbicie Jamesa Webba, który pozwoli astronomom zobaczyć kosmos nowymi oczami i dotrzeć do niedostępnych wcześniej zakątków wszechświata. Oczekuje się, że dotrze do 1,5 miliona km od Ziemi.

Społeczność naukowa ma nadzieję, że przyczyni się do tego nowy teleskop kosmiczny, największy, najdroższy i najpotężniejszy w historii Atrakcja O tajemnicach naszego Układu Słonecznego i wyjaśnić niewiadome dotyczące struktury i pochodzenie wszechświata.

Od Marsa po najdalsze galaktyki, James Webb przybliży nas do innych światów, stając się swego rodzaju wehikułem czasu, który wypełni ważne luki w nauce i odpowie na pytania o to, jak powstały pierwsze gwiazdy i galaktyki, jak czarne dziury wpływają na powstawanie wszechświat lub jak badać niewykrywalną ciemną materię i określić, czy istniały we wczesnych eonach wszechświata.

Czy uznałeś to za interesujące? Zostaw swoją opinię w komentarzach!

READ  W Brazylii znaleźli szczątki nowego rodzaju mięsożernych dinozaurów