2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wideo: To był historyczny powrót pierwszej ekipy filmowej w kosmos po spędzeniu 12 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Opublikowany:

17 października 2021 01:20 GMT

Reżyser Klim Shipenko i aktorka Julia Peresild nakręcili około 40 minut filmu, który będzie nosił tytuł „Výzov” („Wyzwanie”, po rosyjsku).

Reżyser Klim Shipenko i aktorka Julia Peresild wrócili na Ziemię w niedzielę po spędzeniu 12 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), gdzie dokonali przełomowego wyczynu, nagrywając sceny do pierwszego filmu nakręconego w kosmosie.

Rosyjska ekipa filmowa i rosyjski kosmonauta Oleg Nowicki powrócili na Ziemię statkiem kosmicznym Sojuz MS-18, który został oddzielony od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej o 1:14 UTC. Cała trójka wylądowała w 4:35 UTC W odległym obszarze Kazachstanu w pobliżu kazachskiego miasta Zhezkazgan.

Rozdzielając się na trzy części, jednostka z rosyjską załogą z powodzeniem zjechała na spadochronie na miejsce lądowania. Według rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos załoga w dobrym zdrowiu.

Wcześniej informowano, że na miejscu rozmieszczono około 200 personelu wojskowego, 12 śmigłowców, 3 samoloty i 20 pojazdów ratunkowych, aby zapewnić lądowanie załogi.

Nagranie uzyskane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pokazuje ciepłe pożegnanie Peresilda, Shipenko, Novitsky’ego i innego członka rosyjskiej ekipy, Antona Shkaplerova, przed powrotem ekipy filmu na Ziemię.

Film zatytułowany „Výzov” (po rosyjsku Wyzwanie) opowiada historię lekarza, który zmuszony jest polecieć w kosmos, aby uratować życie astronauty. W wyścigu z czasem Doktor ma tylko miesiąc na przygotowanie się do podróży kosmicznej. Bajkonur i statek kosmiczny Souyz MS-19 to dwie inne ważne lokacje w filmie.

Zgodnie z planem, w ciągu 12 dni na ISS Peresild i Shipenko zdołali sfotografować kilka z nich. 40 minut z jego filmu. Nowicki, który spędził 191 dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, brał również udział w kręceniu filmu z innymi członkami załogi, kosmonautami Antonem Szkaplerowem i Piotrem Dubrowem. Ponadto ekipa filmowa wykorzystała czas w kosmosie, aby pomóc członkom załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w ich codziennych zadaniach i doświadczeniach.

READ  Sonda Parker udowadnia, że ​​jest najszybszym obiektem stworzonym przez człowieka

Bicie rekordów

Film nie jest jednak jedynym kamieniem milowym w wizycie rosyjskiej ekipy filmowej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podczas której po raz pierwszy od ponad 20 lat poleciał rosyjski statek kosmiczny. Załoga złożona wyłącznie z obywateli rosyjskich. Poprzednio w załogach misji rosyjskich zawsze byli zagraniczni kosmonauci. Należy również zauważyć, że sterowanie statkiem kosmicznym było Po prostu profesjonalny astronauta.

"Kobieta może zrobić wszystko": Aktorka pierwszego filmu nakręconego w kosmosie wita uczestników forum kobiecego z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Ze swojej strony Julia Peresild została pierwszą aktorką, która pozostała na orbicie i pierwszą osobą o rumuńskim pochodzeniu, która poleciała w kosmos, przed kandydatką na astronautę USA, Nicole Mann, również pochodzenia rumuńskiego. Tymczasem Shipenko, którego wzrost wynosi 189 centymetrów, jest rekordzistą pod względem długości podróży w kosmosie przez obywatela Rosji.

ja wiem Uznanie Że na Ziemi rosyjski reżyser i aktorka będą potrzebować około 10 dniowego okresu rekonwalescencji, podczas którego mogą wystąpić trudności z poruszaniem się lub wahania ciśnienia krwi.

Shipenko, Peresild i kosmonauta Anton Shkaplerov Przybyli Do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 5 października na statku kosmicznym Sojuz MS-19, który wystartował z kosmodromu Bajkonur (Kazachstan). Lot trwał 3 godziny i 31 minut.