28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

wideo. Tak wygląda tornado złapane z drona

Nagraj wideo z druzgocącej chwili Cyklon W ciągu kilku sekund kilka domów zostało zniszczonych w małym miasteczku w Zjednoczone państwo.

Wypadek został zarejestrowany w pobliżu Andover, Kansas, ostatni piątek. Huragan przemieszczał się przez region z prędkością do 265 kilometrów na godzinę.

Meteorolog Red Timmer udostępnił na swoim koncie na Twitterze zdjęcia w wysokiej rozdzielczości zrobione z drona, które pokazują siłę naturalnego zjawiska, które pozostawiło ogromne szkody w i więcejw Kansas.

Timmer napisał w sieci społecznościowej, że huragan otrzymał wstępną ocenę EF3 i ostrzegł: „Bądź świadomy tego, jak tornado będzie się rozprzestrzeniać poprzez dynamikę wirów i potencjalny teren”.

Ponadto meteorolog podkreślił: „Niesamowicie, nie było ofiar śmiertelnych z tego cyklonu”, chociaż pozostawił wielu rannych i spowodował rozległe szkody, zwłaszcza wokół niego. i więcejna przedmieściach Wichita, podała amerykańska National Weather Service.

Dodał, że tornado to EF-3 według skali, której używa do oceny tornad, zwanej skalą Fujita.

Czad RussellDyrektor miejscowej straży pożarnej powiedział, że huragan uszkodził 1074 budynki, z których od 300 do 400 zostało całkowicie zniszczonych. Serwis pogodowy poinformował, że huragan był na ziemi przez 21 minut.

Cztery osoby zostały ranne, w tym dwóch strażaków, którzy odpowiedzieli na wezwanie pomocy w Andover, ale nie poważnie.
To zajmie lata, powiedział Russell wyzdrowieć z tej burzy.

Przeczytaj także: Młody mężczyzna ginie, próbując uratować psa przed katastrofą kolejową w Hiszpanii

„Miasto Andover będzie dotknięte tym przez lata. Nadal jesteśmy bliznami po huraganie, który uderzył w nas w 1991 roku. Jestem wdzięczny, że ten huragan nie był tak zły jak tamten, ale wyzdrowienie z niego zajmie lata, — powiedział Russell.

READ  Biden wzywa Chiny do przestrzegania porozumień handlowych zawartych z Trumpem | międzynarodowy

Ponad 15 000 domów zostało pozbawionych prądu, ale do niedzieli większość z nich odrestaurowała. W niedzielę w Wichita mniej niż 1000 osób zostało pozbawionych prądu, poinformowała lokalna firma energetyczna.

Oprócz zniszczeń spowodowanych przez burzę, trzech studentów meteorologii Uniwersytet w Oklahomie Według władz mężczyzna, który zbliżył się do tornada, aby go zbadać, zmarł, gdy samochód, którym podróżowali, rozbił się 135 kilometrów na północ od Oklahoma City.

Przeczytaj także: Wszyscy wyrażali swoją opinię, nie wiedząc o tym: to było obraźliwe; Kontrowersyjna cukierniczka Mickey Cake broni się

ardm