22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wideo: Nowa rosyjska jednostka Prichal rozpoczyna podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną z Bajkonuru

Wysłano:

24 listopada 2021, 13:08 GMT

Zostanie dołączony do Wielozadaniowego Modułu Laboratoryjnego Naúka (po hiszpańsku „nauka”), który przybył na Międzynarodową Stację Kosmiczną pod koniec lipca.

W środę, 24 listopada, rosyjska rakieta Sojuz-2.1b na pokładzie statku kosmicznego Progress M-UM wystartowała z kosmodromu Bajkonur (Kazachstan), aby dostarczyć nowy moduł do rosyjskiej części orbitalnej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). . węzłowy Prichal.

Prichal, nazwany po rosyjsku, co oznacza dok lub nabrzeże, zostanie dołączony do wielofunkcyjnego modułu laboratoryjnego Naúka („nauki”), który przybył na Międzynarodową Stację Kosmiczną pod koniec lipca ubiegłego roku. To pierwsza jednostka laboratoryjna, którą Rosja wysłała w kosmos w ciągu ostatnich 11 lat.

ona się uczy

Nowa rosyjska jednostka laboratoryjna „Naúka” zadokowany do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 29 lipca. że to uwolnienie Został wyprodukowany 21 lipca z kosmodromu Bajkonur i jest pierwszą jednostką, którą Rosja wysłała w kosmos W ciągu ostatnich 11 lat.

Ma 13 metrów długości, waży ponad 20 ton i ma 56 metrów kwadratowych paneli słonecznych. Zastąpił jednostkę dokującą Pirs, która służyła od 20 lat.

Jego celem jest prowadzenie badań naukowych i eksperymentów. Oczekuje się, że przyczyni się do rozwoju rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i może w przyszłości nawet Służy jako podstawa nowej niezależnej rosyjskiej platformy orbitalnej.

READ  Test wirusowy Wybierz koszyk jajek, a ukryta siła podświadomości podpowie Ci nndatr | Meksyk