19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wideo: Astronom amator rejestruje wpływ nieznanego obiektu kosmicznego na Jowisza

Opublikowany:

16 września 2021 01:45 GMT

Brazylijczyk Jose Luis Pereira obserwował gazowego giganta przez swój teleskop, kiedy nagle zarejestrował krótki błysk światła w pobliżu równika planety.

Używając prostego teleskopu Newtona, astronom amator z Brazylii był w stanie uchwycić moment, w którym prawdopodobnie pojawi się nieznany obiekt kosmiczny. mała asteroidai uderzył Jowisza.

13 września Jose Luis Pereira obserwował nasz Układ Słoneczny, kiedy zarejestrował jasny błysk w gazowym olbrzymu. „Kiedy Jowisz, Saturn i Mars zderzają się, staram się robić zdjęcia każdej nocy z czystego nieba. Szczególnie moja ulubiona planeta Jowisz”. Powiedziała Brazylijczyk na Space.com.

Tej nocy, pomimo niesprzyjających warunków, Pereira wytrwał i zebrał serię 25 filmów z Jowiszem, bez przerw pomiędzy nimi. Już na początku Zauważył błyskAle nie zauważył jej więcej.

Następnego ranka, po przeanalizowaniu danych za pomocą specjalnego programu, ostrzegł go, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że to, co zostało przechwycone, było efektem. Następnie wysłał informację do specjalisty Marca Delcroix z Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego, który potwierdził jego podejrzenia.

Na filmie, o którym mowa, możesz zobaczyć, jak biała plama tworzy się na krótką chwilę w pobliżu równika planety. „To było dla mnie bardzo ekscytujący momentPereira powiedział, ponieważ od wielu lat szukam nagrania takiego wydarzenia.

Chociaż natura obiektu, który zderzył się z gazowym gigantem, nie jest jeszcze jasna, niektórzy astronomowie uważają, że może to być meteoryt. Astrofotograf Damien Beach również opublikował zdjęcie Jowisza, chwytanie Po godzinie uderzenia nie ma widocznej blizny, dlatego uważa się, że może to być skała, która jest zbyt mała, aby dotrzeć do najgłębszej atmosfery.

READ  Steve Wozniak po raz kolejny pojawia się publicznie w Ekwadorze po hospitalizacji w Meksyku