20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wideo: Amerykańskie i irańskie statki i helikoptery manewrują z bliskiej odległości podczas napięć wokół irańskiego tankowca w Zatoce Omańskiej

Opublikowany:

4 listopada 2021 13:16 GMT

Teheran wcześniej ogłosił, że podczas incydentu irańscy strażnicy rewolucyjni nie pozwolili armii amerykańskiej na „zajęcie gigantycznego irańskiego tankowca”.

Półrządowa irańska agencja informacyjna Fars opublikowała kilka nagrań incydentu, który miał miejsce w środę w Zatoce Omańskiej między siłami morskimi Iranu i USA.

Zdjęcia zostały wykonane z powietrza oraz z irańskich statków i tankowca Sothys, obok których powstały napięcia.

Filmy pokazują, jak łodzie marynarki wojennej IRGC otaczają tankowiec. Następnie irański helikopter Bell 412 wyleciał na powierzchnię z grupą personelu wojskowego.

Dla strony amerykańskiej zdjęcia przedstawiają dwa niszczyciele typu Arleigh Burke i okręt szybkiego reagowania typu Centinel z amerykańskiej Straży Przybrzeżnej. według Odtwarzacz CD. Pokazano również śmigłowiec MH-60R Seahawk, najprawdopodobniej z dwoma pociskami Hellfire AGM-114.

Podczas wypadku statki obu krajów zbliżały się z bardzo krótkich odległości. Ponadto widać, że siły IRGC wycelowały swoje karabiny maszynowe w okręty amerykańskie, chociaż nic nie wskazuje na to, by oddano jakiekolwiek strzały.

Incydent w Zatoce Omańskiej

Wcześniej Teheran ogłoszenie Powiedział, że podczas incydentu irańscy Strażnicy Rewolucji nie pozwolili armii amerykańskiej na „zatrzymanie gigantycznego irańskiego tankowca”.

Według Press TV podczas tej próby „kradzieży ropy” amerykańscy marynarze skonfiskowali irański tankowiec i przerzucili jego ładunek na inny tankowiec „przed skierowaniem go w nieznane miejsce”. Ale elementy sił morskich Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej rozpoczęły operację i „kontrolowały statek i skierowały go z powrotem” na irańskie wody terytorialne.

Podczas środowej konferencji prasowej rzecznik Departamentu Obrony USA John Kirby odmowa Zarzuty władz irańskich, że US Navy próbowała przejąć tankowiec w Zatoce Omańskiej. Odnosząc się do sprawy, urzędnik podkreślił, że irańskie oskarżenia były „całkowicie fałszywe, całkowicie i nieprawdziwe”. „To fałszywe twierdzenie” – zauważył Kirby.

READ  Morderstwo 13-latki szokuje Portoryko po tym, jak chłopak 27-latki zabiera ją do szpitala | Wieści z Meksyku

Irańska telewizja państwowa nadawała materiał filmowy przedstawiający irańskie statki ścigające co najmniej dwa okręty wojenne pod banderą USA.