3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

WhatsApp: wskazówki, dzięki którym nieznajomi nie będą mogli uzyskać dostępu do Twojego konta

Ważne jest, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych kont WhatsApp. Zdjęcie: Getty Images

WhatsApp jest narzędziem Usługa wiadomości Najpopularniejsze dzisiaj, więc Ochrona konta Konieczne staje się zapobieganie ich wykorzystywaniu do celów innych niż komunikacja.

The Federalny Urząd Ochrony Konsumentów Profeco zaleca podjęcie co najmniej dwóch środków w celu ochrony poczty głosowej przed osobami o złych intencjach.

Polecamy: Czy zawsze zapominasz, gdzie zaparkowałeś swój samochód? Przejdź krok po kroku do tej sztuczki WhatsApp, aby ją znaleźć

  • dane: Cyberprzestępcy używali poczty głosowej WhatsApp kradzież danych. Ten rodzaj kradzieży informacji może prowadzić do przestępstw takich jak: oszustwo tożsamościA Fałszerstwo s szantaż.

W ten sposób kradzione są konta WhatsApp

Jak działają cyberprzestępcy? Zarejestruj numer użytkownika, aby powiązać go z innym telefonemRobią to regularnie w nocy, aby właściciel konta nie zauważył połączenia.

Następnie proszą system wsparcia o zapewnienie im Kod weryfikacyjny za pośrednictwem połączenia. Ponieważ to się nie pojawiło, odchodzą Wiadomość głosowa z kodem weryfikacyjnymco pomoże aktywować konto docelowe.

Możesz również przeczytać: Bardzo przydatne: przejdź krok po kroku, aby przekonwertować głos WhatsApp na tekst

  • Wreszcie, z innego telefonu komórkowego, cyberprzestępca zadzwoni na pocztę głosową ofiary, ukradnie kod weryfikacyjny i nagra go, a jeśli ofiara nie ma odpowiedniej konfiguracji lub ma słabe i łatwe do złamania hasło, może wejść skrzynkę pocztową i otrzymaj kod weryfikacyjny Aby uzyskać dostęp do konta WhatsApp.

Jak zapobiec kradzieży konta WhatsApp?

Profeco zaleca dwa działania w celu ochrony Twojego konta Whats:

  1. cZmień domyślne hasło do poczty głosowej. Możesz utworzyć niestandardowe czterocyfrowe hasło do poczty głosowej.
  2. Aktywuj weryfikację dwuetapową na swoim koncie WhatsApp Aby dodać kolejną kopię zapasową. Może to uniemożliwić dostęp do telefonu osobom o złych intencjach.

Możesz być zainteresowany: Edytowanie wiadomości wysyłanych na WhatsApp będzie możliwe po nowej aktualizacji

READ  Prąd Magellana jest pięć razy bliżej niż myśleliśmy i połączy się z Drogą Mleczną

Jak aktywować weryfikację dwuetapową w WhatsApp?

  • Otwórz WhatsApp i wybierz trzy kropki w prawym górnym rogu, aby otworzyć sekcję Ustawienia.
  • Wybierz opcję „Konto”, co spowoduje wyświetlenie innych opcji, spośród których należy wybrać: „Weryfikacja dwuetapowa”.
  • Wybierz opcję Aktywuj, gdzie musisz wprowadzić sześciocyfrowy kod, który jest unikalnym i tajnym kodem.
  • Wprowadź sześć cyfr, które musisz wprowadzić podczas rejestracji numeru telefonu, a następnie potwierdź; Pamiętaj, że bez tego kodu cyberprzestępcy mogą łatwo uzyskać do niego dostęp.