27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

WhatsApp pokazuje pobliskie sklepy, aby z nimi rozmawiać

Wszystko wskazuje na to, że słynni program Z WhatsApp Wyzwanie Map Google rozpoczęło się i zaczyna pokazywać pobliskie sklepy, w których możesz wysłać SMS-a.

Zgadza się, poszukiwania pobliskich sklepów robią pierwsze kroki, choć w tej chwili to tylko w Brazylii.

To również obiecuje zachować WhatsApp Prywatność Gdy funkcja jest dostępna na całym świecie.

Popularna platforma WhatsApp zaczęła udostępniać funkcję wyszukiwania pobliskich małych firm wśród nielicznych użytkowników.

Może Cię zainteresować: WhatsApp: Jak aktywowana jest weryfikacja dwuetapowa?

Najpopularniejsza aplikacja do przesyłania wiadomości obiecała tę nowość we wrześniu w ramach strategii przekształcenia WhatsApp w platformę zakupową i działania jako łącznik między konsumentami a firmami, tak jak robią to Mapy Google.

W ten sposób szef WhatsApp, Will Cathcart, poinformował o uruchomieniu nowej funkcjonalności.

Do rozpoczęcia tej zmiany wybrali miasto São Paulo w Brazylii, ponieważ jest ono „domem dla milionów małych firm” – wyjaśnił Cathcart.

Należy zauważyć, że ten nowy przewodnik dla firm w WhatsApp jest wciąż w fazie rozwoju i testowania.

Zapowiedź wskazuje jednak, że nowość ukaże się na całym świecie w nadchodzących miesiącach.

Obiecuje ułatwić łączenie się z pobliskimi firmami bez rezygnacji z prywatności każdego użytkownika.

Nad początkową ścianą rozmów szkło powiększające dla WhatsApp umożliwia przeszukiwanie zdjęć, plików i innych elementów, które zostały wysłane lub odebrane.

Do tej sekcji zostanie dodany katalog pobliskich firm, w którym można przeszukiwać restauracje, sklepy spożywcze lub sklepy odzieżowe, z którymi można się połączyć, jak pokazano na tym obrazie WABetaInfo.

Dlatego aplikacja do przesyłania wiadomości Meta stara się konkurować z innymi usługami, takimi jak Mapy Google lub TripAdvisor, które dostarczają te informacje, z dodatkową możliwością czatowania z tymi firmami.

Jeśli na przykład chcesz zjeść pizzę na obiad, przeszukując ten nowy katalog, możesz znaleźć pobliskie restauracje, aby zarezerwować stolik lub wysłać zamówienie do domu za pośrednictwem czatu.

READ  Oto funkcje tajnej listy WhatsApp

Warto zauważyć, że ta funkcjonalność jest uzupełnieniem innych funkcji, które aplikacja do przesyłania wiadomości rozwija w tym samym czasie, aby osiągnąć ten cel, jakim jest służenie jako platforma konsumencka.

Gdy znajdziesz najbliższą piekarnię lub sklep z artykułami dekoracyjnymi, WhatsApp stara się zapewnić, że za zamówione produkty można również zapłacić za pośrednictwem aplikacji, dzięki systemowi płatności podobnemu do Bizum.

Jednak żadna z tych ofert nie jest jeszcze dostępna w innych krajach na świecie.

Urzędnicy WhatsApp publikują te wiadomości w różnych krajach, aby przetestować ich przydatność.

Oprócz zebrania dużej liczby firm, które chcą pojawić się w katalogu, aby umożliwić płatności, aplikacja musi zawierać porozumienia z głównymi bankami, aby współpracować z nimi, tak jak to już robi Bizem.