9 września, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wex, były szef rosyjskiej giełdy kryptowalut, został aresztowany w Polsce

Wex, były szef rosyjskiej giełdy kryptowalut, został aresztowany w Polsce

BBC Rosja h Informacja Dmitrij Wasiliew, były prezes rosyjskiej giełdy kryptograficznej Wax, został aresztowany w Warszawie.

Wex, wcześniej znany jako BTC-e, był dobrze znaną „ciemną” giełdą we wczesnych dniach branży kryptowalut. Mówi się, że popełnił oszustwo finansowe w związku z kilkoma głośnymi hakerami, w tym znanym incydentem z Mount Cox.

Mimo że Wasiliew jest uważany za niewinnego w jurysdykcji Polski, a w innych krajach, takich jak Kazachstan, istnieje otwarty przypadek oszustwa. Ponadto mówi się, że są zaangażowani w dyskusje na temat możliwości deportacji.

To zrozumiałe Wasiliew został aresztowany przez polskie władze 11 sierpnia, ale dziś o tym dowiedziała się polska gazeta Wyborka.

Mówi się, że Wasiliew ułatwiał handel chińskim inwestorom jako pracownik PTC-E do czasu jej zamknięcia latem 2017 roku. Podobno przywódcą PTC jest Alexander Winnick. Bitcoin został oskarżony o defraudację ponad 4 miliardów dolarów Za sześć lat. Został później aresztowany w Grecji i przesłuchiwany przez władze USA.

Kilka miesięcy po aresztowaniu Winnicka Wasiliew pojawił się jako dyrektor słynnego Exchange Wax, Pod koniec roku kalendarzowego umocnił swoją pozycję na liście 10 największych transakcji z 80 milionami dolarów w dziennych przychodach z handlu.

Ale rok później Księgowość Wex znalazł się na czarnej liście za pranie brudnych pieniędzy, Decyzja, która ostatecznie doprowadzi do zniszczenia giełdy.

W 2019 roku Wasiliew został aresztowany przez władze włoskie, Ale Wkrótce został uniewinniony po tym, jak ujawniono, że we wniosku o ekstradycję popełniono błędy.

Ostatnio, Bank Rosji rozpoczął współpracę z lokalnymi bankami w celu zawieszenia płatności swoich obywateli za transakcje kryptowalutowe. Powołując się na ochronę klienta przed „emocjonalnymi” zakupami w celu przymusowej interwencji.

Kontynuuj czytanie: