25 kwietnia, 2024

Wembley otwiera Puchar FIFA z Anglią, Polską i Węgrami po zamieszkach

Podobno w zamieszki brali udział także polscy kibice w Londynie. W węgierskiej sekcji kibiców wywieszono polskie flagi, a niektórzy uczestnicy konfrontowali się z policją w strojach z insygniami polskich klubów.

Rob Harris

Londyn, 13 października (AP).— The FIFA Odblokowany Procedury dyscyplinarne Środa przeciwko Związkom Piłkarskim z Wielka Brytania, Polska, Węgry i AlbaniaTyle że zwolennicy tych dwóch ostatnich krajów potępiają zamieszki w różnych partiach”. Kwalifikacje europejskie Do Mistrzostwa Świata.

Natychmiast ogłoszono nowy wyrok FIFA na Węgry Wembley Z Londynu, po rozpoczęciu wtorkowego meczu z Anglią. Starcie wybuchło, gdy policjanci próbowali aresztować fana podejrzanego o obrazę rasizmu wobec ochroniarza.

Otwarto akta dla Angielskiego Związku Piłki Nożnej jako organizatora turnieju, który zakończył się wynikiem 1-1.

Mecz Polski w Polsce związany z Koranem I został zawieszony na około 20 minut. Kiedy Carol Svitersky strzelił gola dla Polski w 77. minucie, podobno został trafiony butelką rzuconą przez albańskich kibiców.

Polki odpadły, ale wróciły na boisko i wygrały 1-0.

Federacje albańska i polska napotykają przeszkody w aktach przemocy.