29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według Uniwersytetu Harvarda pięć produktów spożywczych, które należy spożywać codziennie, aby zachować zdrową dietę

nosić jednego zdrowa dietaCzasami może to stać się złożonym zadaniem ze względu na dużą różnorodność jedzenie które możemy konsumować i brak wiedzy o korzyściach, jakie każdy człowiek może nam przynieść.

Dlatego, gdy idziemy do supermarketu, znajdujemy wiele produktów, które obiecują ulepszyć nasze jedzenie zdrowieale to na dłuższą metę może spowodować coś wręcz przeciwnego.

Biorąc to pod uwagę, Harvardjeden z najlepszych uniwersytetów na świecie, stworzył prostą listę produktów spożywczych, które spożywane codziennie pomogą nam zachować zdrowie i siłę naszego ciała.

Warto zauważyć, że zdrowa żywność, którą wymienimy poniżej, powinna być częścią bardziej kompleksowej diety dostosowanej do Twojego organizmu i potrzeb, dlatego zawsze najlepszą radą będzie zawsze skonsultowanie się z dietetykiem.

Pięć produktów, które musimy jeść, aby mieć zdrową dietę

Uniwersytet Harvarda przeprowadził badanie, w którym ocenił korzyści żywieniowe różnych produktów spożywczych, aby wybrać te, których wkład w zdrowie naszego organizmu jest największy.

Zdjęcie: Unsplash

Badanie zostało przeprowadzone przez Teresę Fong, profesora żywienia, która na podstawie tych badań odkryła, że ​​jedząc pięć następujących pokarmów dziennie, byliśmy w stanie uzyskać ilość witamin i minerałów potrzebną do zachowania zdrowia.

Nie jest tajemnicą, że łosoś jest jednym z produktów, które znajdują się na szczycie listy zdrowej żywności, a włączając go do naszej codziennej diety, możemy czerpać korzyści z różnych białek i kwasów tłuszczowych omega-3, które są niezbędne do funkcjonowania serca i mózg.

Chociaż brukselka nie jest powszechnym pokarmem w Meksyku, Harvard zauważa, że ​​codzienne spożywanie ich dostarcza organizmowi minerałów, takich jak potas, wapń, sód i witamin, takich jak C, E, B2, B3, B6 i B9.

ten jagoda Jest to pyszny, świeży i bardzo zdrowy owoc, dlatego uważany jest za regularny pożywienie, ponieważ dostarcza wysoki procent przeciwutleniaczy, które pomagają opóźnić starzenie się, a tym samym poprawić zdrowie organizmu.

READ  Stany republiki miały 3,1% onkologii

Harvard nie był jedynym uniwersytetem podkreślającym korzyści odżywcze orzechów włoskich, a nawet Uniwersytet Oksfordzki wskazał, że spożycie tego suszonego owocu jest skuteczne w kontrolowaniu cholesterol Włączenie go do naszej codziennej diety może pomóc nam uniknąć raka jelita grubego.

Jogurt to kolejna ważna żywność, którą musimy spożywać, aby zachować zdrowie, ponieważ zawiera probiotyki, które pomagają w regeneracji flory jelitowej, co wraz z witaminą B12, wapniem, magnezem i innymi kwasami tłuszczowymi, których nam dostarcza, czyni z niego niezbędny pokarm dla zdrowia .