30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według NASA dziura słoneczna 30 razy większa od Ziemi wywoła burzę geomagnetyczną dzisiaj, 24 marca.

Agjero w słońcu uwolni silny wiatr słoneczny 24 marca | Obraz: NASA

A „Otwór koronowy„L 30 razy rozmiar Grunt rozprzestrzeniać poprzez słońcewystrzelenie wiatru słonecznego, który uderzy Planeta Ziemia Dzisiaj piątek 24 marcadla kogo wiatr słoneczny Osiąga prędkość około 500 i 800 kilometrów na sekundę, według eksperta ds doniczka.

Wszystko, co wiadomo o burzy geotermalnej, pochodzi z dziury w Słońcu

Gigantyczny czarny obszar w słońcekomunikować się Otwór koronowyw poniedziałek przez Obserwatorium Dynamiki Słońca w doniczkaMimo to Alex Youngzastępca dyrektora ds. nauki w Wydziale Nauk Heliofizycznych NASA, mówi, że jest A zjawisko naturalneale także źródłem Szybki wiatr słoneczny.

Te znane również jako Otwór koronowyjest zdefiniowany jako Według Obserwatorium Dynamiki Słońca przyłączać doniczka.

Kiedy wiatr słoneczny dociera do Ziemi?

Prawdopodobnie zaczniemy dostrzegać skutki silnych wiatrów 24 marca„, potwierdza Alex Young Dla amerykańskiego brokera Business Insider.

the Otwór koronowy Źródłem jest słońce wiatr słonecznyKtóry osiąga prędkość około 800 kilometrów na sekundę. W tym przypadku oczekuje się, że wiatr będzie przez niego spowodowany Otwór koronowy Dotrze do Ziemi jeszcze w tym tygodniu.

Co powoduje to zjawisko na Ziemi?

wyspecjalizowany w doniczka Pokazuje, że gdy wiatry o dużej prędkości docierają do Gruntcząstki i przenoszone przez nie pole magnetyczne będą oddziaływać pole magnetyczne planety, „sprawiając, że skutecznie wibruje lub jakby bił w dzwon”.

„Silniejsze pola magnetyczne, takie jak te z koronalnych wyrzutów masy, mogą powodować przerwy w dostawie prądu lub zakłócać technologię komunikacyjną”.

Alex Young, zastępca dyrektora ds. nauki w Wydziale Nauk Heliofizycznych NASA

the Otwór koronowy Na słońcu nawet duże, takie jak ten, są o wiele mniej gwałtowne, niż ludzie myślą. A więc główny wpływ spodziewany na dziś piątek 24 marca On zorza polarna Żywiejsza, choć nie jest dokładnie określona, ​​gdzie ją widać.

Czy dziura słoneczna niepokoi ekspertów?

Alex Young Wskazuje, że obecnie rozpoczyna nową fazę ulepszeń aktywność słoneczna gdzie jest dziury mitralny Będzie niższy niż normalne koronalne wyrzuty masy (CME) i silny Rozbłyski słoneczne Będą bardziej powszechne, powiedział Young.

To może być poważny niepokój pola magnetyczne z CME i rozbłysków słonecznych wzmacniających sieci energetyczne i satelity; Jednak te wydarzenia są nieliczne. młody człowiek Powiedział to jemu i innym uczonym, jak np aktywność słoneczna„,” Stanie się bardziej ekscytujące i interesujące.

Należy zauważyć, że jego młody człowiek Stwierdza: „Nie ma się czego bać Koronalne dziury słoneczne na razie”, podczas gdy Scotta MacintoshaNie jest to niczym niezwykłym dla Słońca, ale po prostu „ciemnej strony” Słońca, powiedział fizyk słoneczny i zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań Atmosfery. aktywność słoneczna.

READ  Nowe telefony komórkowe średniej klasy z technologią 5G trafiają do Meksyku w dobrej cenie