24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Warner Music, imiennik Luisa Miguela i Many, dołącza do masowych zwolnień

Warner Music, imiennik Luisa Miguela i Many, dołącza do masowych zwolnień

  • Warner Music wyeliminuje 4% globalnej siły roboczej, czyli około 270 pracowników. To pierwsza wiadomość o masowych zwolnieniach w branży muzycznej.
  • Dyrektor generalny wytwórni powiedział, że były to „trudne decyzje”, ale konieczne, aby „ewoluować”.
  • Dodała, że ​​ten krok nie jest kompleksowym procesem cięcia kosztów, ale „reorganizacją mającą na celu dostosowanie się do szybko zmieniającego się klimatu biznesowego”.

Warner Music straci 4% globalnej siły roboczej, czyli około 270 pracowników.

To pierwsza wiadomość o masowych zwolnieniach w przemyśle muzycznym, sektorze dotychczas nie dotkniętym przez globalne problemy gospodarcze.

Dyrektor generalny wytwórni, która reprezentuje kilku artystów, takich jak Green Day, Coldplay, Ed Sheeran i Bruno Mars, powiedział, że była to „trudna decyzja”, ale podjęta w celu „ewoluowania”. W Ameryce Łacińskiej ma prawa do dzieł Many i Luisa Miguela, by wymienić tylko kilku.

Masowe zwolnienia w firmie Luisa Miguela y Maná

Warner Music jest jedną z największych firm fonograficznych i jedną z tych, które najbardziej starały się dostosować nowe strategie marketingowe, aby nadążyć za zmieniającym się krajobrazem branży.

Chodzi o to, że podczas gdy niektórzy tradycyjni „gracze” utrzymali swoją pozycję władzy, nowe strategie i postęp technologiczny stworzyły przestrzeń dla wschodzących wytwórni i niezależnych artystów.

W tym sensie firma WM dużo zainwestowała w media społecznościowe i marketing influencerów, uznając, że coraz młodsza publiczność odkrywa nową muzykę za pośrednictwem tych kanałów.

Warner Music i pozostałe wytwórnie (zarówno duże, jak i małe) stoją przed poważnymi wyzwaniami. Rozwój usług przesyłania strumieniowego, takich jak Spotify i Apple Music, zmienił sposób, w jaki ludzie konsumują muzykę, a ci, którzy się do tego nie dostosowują, „umierają”.

Przesłanie Warner Music do pracowników

Przeczytaj wiadomości ze środy, 29 marca, w następujący sposób: Warner Music Group zwolni 270 stanowisk w ramach „szerszej” restrukturyzacji firmy, nowy dyrektor generalny Robert Kinkel powiedział pracownikom w opublikowanym e-mailu. różnorodny.

READ  IMEF spodziewa się, że cena Banxico spadnie do tego poziomu w 2023 r. - El Financiero

Notatka mówi, że dla „Aby wykorzystać nadarzające się okazje, musimy podjąć trudne decyzje”.

Kyncl potwierdza w notatce, że środek „Cięcie kosztów nie jest powszechną praktyką”ale raczej reorganizację mającą na celu dostosowanie się do szybko zmieniającego się klimatu biznesowego.

„Każda decyzja została starannie podjęta przez naszych operatorów na całym świecie, którzy wzięli pod uwagę specyficzne potrzeby, możliwości i priorytety każdego działu i terytorium, aby przygotować nas na długoterminowy sukces” – napisał.

Nie jest jasne, jakie pozycje lub dywizje zostaną dotknięte, ale Kyncl tak mówi Stanowi około 4 procent globalnego personelu firmy.

Warner, który wszedł na giełdę w 2020 roku, dziewięć lat po przejęciu przez Access Industries Len Blavatnik, jest trzecią co do wielkości firmą muzyczną na świecie i obejmuje Atlantic, Warner, 300-Elektra, Parlophone, dział katalogów Rhino i Warner Chappell Music.

Czytaj teraz:

Nowością na Twitchu są ekskluzywne kanały muzyczne: zawrzyj sojusz z Warner Music

Warner Music nie zatrudnia muzycznego guru na stanowisko dyrektora generalnego, ale YouTube

SoundCloud zawiera sojusz z Warner Music; Nowa era w radiofonii i telewizji?