4 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wariant Delta COVID-19 podwaja ryzyko hospitalizacji

Pacjent z COVID-19 zostaje przeniesiony do Royal London Hospital w styczniu 2021 r. (Zdjęcie: Getty Images)

Osoby z wariantem delta MERS-CoV są dwukrotnie częściej hospitalizowane niż osoby z wariantem alfaWedług obszernych badań opublikowanych w piątek w czasopiśmie Choroby zakaźne lancetów.

Przeanalizowali naukowcy z Brytyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego (PHE) i Uniwersytetu Cambridge Dokumentacja medyczna Spośród 43 338 osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na COVID-19 w Anglii w okresie od 29 marca do 23 maja 2021 r.

Tylko 20% tych przypadków (8682) było spowodowanych przez Zmienna delta, po raz pierwszy zidentyfikowana w Indiach w grudniu 2020 r., Pozostałe (34656) odpowiadają wariantowi alfa, którego pierwsza znana próbka została pobrana w południowej Anglii w listopadzie 2020 r.

Spośród wszystkich zarażonych, jedna na 50 była hospitalizowana z koronawirusem w ciągu 14 dni od pozytywnego wyniku testu. Wśród osób z wariantem alfa przyjęto 2,2% (764 osoby), a wśród osób z deltą 2,3% (196) hospitalizowano.

Po uwzględnieniu czynników wpływających na osobiste predyspozycje do zakażenia ciężkimi objawami wirusa Corona, takich jak wiek, rasa i szczepienia, Naukowcy obliczyli, że ryzyko akceptacji zostało pomnożone przez 2,26 ze zmienną delta.

Osoba otrzymuje dawkę szczepionki BioNTech firmy Pfizer w Middlesex Central Hospital w Londynie (Zdjęcie: REUTERS)
Osoba otrzymuje dawkę szczepionki BioNTech firmy Pfizer w Middlesex Central Hospital w Londynie (Zdjęcie: REUTERS)

„To badanie potwierdza wcześniejsze odkrycia, że ​​osoby z deltą znacznie częściej szukają leczenia szpitalnego”.Gavin Dabrera, współautor badania, powiedział w oświadczeniu z British Scientific Journal.

Publikacja potwierdza, że ​​wiele badań wykazało, że pełny harmonogram szczepień „Zapobiega zarówno przypadkowym zakażeniom, jak i hospitalizacji, zarówno w przypadku wariantu alfa, jak i delta”.

W przypadku tego badania tylko 1,8% badanych pacjentów (794) otrzymało dwie dawki szczepionki, 24% (10 466) było częściowo immunizowanych, a 74% (32 078) nie otrzymało żadnych zastrzyków.

(z informacjami z EFE)

Czytaj: