2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Walmart de México zainwestuje w tym roku 27 100 milionów pesos, czyli o 27% więcej niż w 2022 roku

Walmart de México planuje w tym roku przeprowadzić inwestycje o wartości 27,1 miliarda pesos (mdp) w kraju i Ameryce Środkowej, co stanowi wzrost o 27% w porównaniu z 2022 rokiem.

W ramach Walmex Day 2023 CEO i CEO firmy, Guilherme Loureiro, stwierdził, że istnieją trzy strategiczne priorytety: zdobywanie rabatów, bycie pionierem w omnichannel oraz bycie preferowanym ekosystemem dla klientów.

Z drugiej strony kierownik wskazał cztery czynniki umożliwiające osiągnięcie powyższych celów: koncentrację na kliencie, logistykę, technologię i talent.

Loureiro wyjaśnił, że Walmart de México y Centroamérica będzie strategicznie inwestować w projekty zorientowane na klienta, które promują zrównoważony wzrost w perspektywie długoterminowej.

Z łącznej kwoty 27 100 milionów pesos, które mają zostać zainwestowane w tym roku, firma przeznaczy około 45% na przeprojektowanie i utrzymanie istniejących sklepów w celu dalszej poprawy możliwości wielokanałowych oraz zwiększenia wydajności, zrównoważonego rozwoju i dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Przeczytaj także: Wal-Mart zarabia 11 292 mln USD w 2022 r., czyli o 19% mniej

Około 29% budżetu zostanie przeznaczone na budowę nowych sklepów, w których spodziewają się wzrostu sprzedaży między 1,2 a 1,4%.

„Bodega nadal będzie główną drogą rozwoju” – powiedział kierownik firmy, odnosząc się do mniejszego formatu sklepu, który jest skierowany do niższych klas ekonomicznych.

12% inwestycji zostanie przeznaczone na rozbudowę i unowocześnienie łańcucha dostaw firmy, w celu zwiększenia możliwości wzrostu i lepszej obsługi klienta.

Podobnie około 14% zostanie przeznaczone na strategiczne projekty technologiczne i e-commerce, które pozwolą nam zapewnić lepsze doświadczenia zakupowe za pośrednictwem platform cyfrowych, mieć większe możliwości analityczne, aby lepiej zrozumieć klientów i zwiększyć automatyzację w sklepach i centrach dystrybucyjnych.

Nie przegap: Walmart pokonuje Slim na korcie domowym: zyskuje więcej użytkowników telefonów niż Telcel

Czy Wal-Mart wraca do biznesu bankowego? Kup technologię finansową

Walmart de México poinformował również, że władze finansowe tego kraju poinformowały go wczoraj o zgodzie na zakup lokalnej firmy zajmującej się płatnościami elektronicznymi, posiadającej odpowiednią licencję i działającej.

READ  Nie ma już najwyższej sprzedaży w Hiszpanii

Nie wymieniając nazwy fintechu, firma zauważyła, że ​​gdy przejęcie zostanie zakończone, pozwoli to przyspieszyć pionowe rozwiązanie usług finansowych w ekosystemie.

Wskazał również, że spodziewa się zamknięcia transakcji w ciągu najbliższych kilku tygodni, z zastrzeżeniem spełnienia zwykłych warunków zamknięcia.

Śledź nas w Google News, aby być na bieżąco