29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W USA słabną nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa samochodów

Waszyngton– Wraz ze wzrostem liczby śmiertelnych wypadków drogowych w Stanach Zjednoczonych, gdy kraj wychodzi z pandemii koronawirusa, agencja federalna odpowiedzialna za bezpieczeństwo samochodów przekazuje miejsca pracy, ponieważ oczekujące na uchwalenie przez Kongres przepisy spóźniają się o wiele lat i szacuje się, że uratują tysiące istnień ludzkich.

Według gubernatorów stanowych Highway Safety Group, Stany Zjednoczone stoją w obliczu „epidemii kolizji pojazdów”, ponieważ przepisy bezpieczeństwa kurczą się.

Przegląd Associated Press dotyczący egzekwowania prawa przez Narodową Administrację Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) pod prezydencją USA wykazał, że co najmniej 13 przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego minęło już od terminu, w tym wymóg przypominania o zapięciu pasów tylnych siedzeń przez Kongres. planowany do wdrożenia w 2015 roku.

David i Wendy Mills zastanawiają się, czy ich 16-letnia córka nadal by żyła, gdyby obowiązywała zasada wycofania.

Kylie Mills jechała na tylnym siedzeniu swojego samochodu na imprezę Halloween w 2017 roku ze swojego domu w Spring w Teksasie, kiedy zdjęła pasy, by pójść do przyjaciela i zrobić sobie selfie. Chwilę później kierowca zjechał z drogi, a samochód przewrócił się, wyrzucając Kylie.

Umarła natychmiast. Jego przyjaciele, którzy mieli zapięte pasy, przeżyli. Odnieśli tylko drobne obrażenia.

„Rząd nie powinien tak długo zajmować się środkami bezpieczeństwa” – powiedział David Mills, który założył fundację na rzecz uhonorowania Kylie na obszarze Houston, której celem jest promowanie używania pasów bezpieczeństwa. Fundacja prowadzi listę nastolatków, znaną jako „Anioły Kylie”, którzy zginęli w wypadkach drogowych w całym kraju za to, że nie zapięli pasów bezpieczeństwa.

Ta zasada pasów bezpieczeństwa rozpocznie teraz uciążliwy proces regulacyjny w styczniu, ale może to potrwać lata. Agencja wielokrotnie przekraczała poprzednie terminy, w tym niektóre obiecane w sądach federalnych.

Zaległości związane z bazowymi opóźnieniami są jednym z największych zagrożeń dla agencji federalnej od czasu jej założenia w 1970 roku, kiedy to presja publiczna kierowana przez aktywistę Ralpha Nadera pchnęła misję NHTSA, aby „ratować życie, zapobiegać urazom i zmniejszać koszty ekonomiczne ponoszone przez drogi Wypadki.” Aktywiści obawiają się teraz, że ich misja upadnie pod rządami prezydenta Joe Bidena w czasie, gdy liczba wypadków samochodowych podczas pandemii rośnie.

READ  Janine Anez. „Nie chcę już żyć” – mówi były prezydent Boliwii z więzienia

W wielu przypadkach zacofane bazy napotykają również sprzeciw potężnych gałęzi przemysłu, nazywając je zbyt drogimi, przestarzałymi lub restrykcyjnymi. Inne nierozstrzygnięte przepisy zostały opóźnione przez biurokrację lub zmarginalizowane przez inne priorytety. Prezydent Donald Trump zablokował co najmniej cztery ważne przepisy bezpieczeństwa dotyczące rozwoju dróg, takie jak badania lekarskie kierowców ciężarówek na bezdech senny.

Wśród przepisów oczekujących na działanie ze strony NHTSA jest jeden dotyczący standardów dotyczących bocznego uderzenia fotelika dziecięcego, który pierwotnie nakazał rozpoczęcie egzekwowania w 2014 r. W lipcu grupa prawników generalnych z 17 stanów i Dystryktu Kolumbii napisała do administracji Biden z prośbą o natychmiastowe i nazywanie opóźnień niedopuszczalnymi i kłopotliwymi.

Inni mogą wymagać od producentów pojazdów przechowywania ewidencji usterek bezpieczeństwa przez co najmniej 10 lat i wdrażania środków ochrony paczek w przypadku większych autobusów. Normy dotyczące samoregulujących się reflektorów, które rozpoczęły się w 2018 r., są niekompletne, pomimo wsparcia przemysłu.

„To oburzające” – powiedział Jonathan Adkins, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Governors Association for Highway Safety, które reprezentuje stanowych urzędników ds. bezpieczeństwa autostrad. Grupa prosiła o przypomnienie o zapięciu pasów od 2015 roku, kiedy zauważyła, że ​​mniej pasażerów zapinało pasy podczas jazdy Uberem, Lyftem i innymi taksówkami na aplikację.

Oczekujący w Kongresie projekt ustawy o infrastrukturze może wzbogacić portfolio NHTSA o kompleksowe wymagania technologiczne, od nowych urządzeń do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierowców po bardziej rygorystyczne standardy zgłaszania usterek bezpieczeństwa.

Zatrudniająca 600 pracowników agencja federalna nie miała stałego administratora od 2017 roku. Tymczasowym administratorem jest Stephen Cliff, były zastępca dyrektora wykonawczego California Air Resources Board, która reguluje emisje samochodowe.

„Potrzebujemy potwierdzonego urzędnika NHTSA, który ma polityczną zdolność do załatwienia pewnych rzeczy” – powiedział Adkins. „Jesteśmy na złym etapie pod względem bezpieczeństwa ruchu. Mamy pracę do wykonania i potrzebujemy uwagi kierownictwa.”

READ  Policja aresztuje pana młodego w środku wesela za niepłacenie alimentów: wideo

NHTSA, część Departamentu Transportu, odmówiła komentarza na temat zwiększonych opóźnień. Zamiast tego agencja opublikowała listę kroków, które podjęła w celu rozwiązania problemu bezpieczeństwa samochodowego, w tym niedawno ogłoszone standardy gospodarki paliwowej zaproponowane przez administrację Bidena w celu przeciwdziałania zmianom klimatu.

Agencja zauważa częściowo, że planuje zamówić lub ustalić standardy dla automatycznych systemów hamowania awaryjnego w nowych samochodach osobowych i ciężkich ciężarówkach, o 180 stopni w stosunku do administracji Trumpa, oraz wzmocnić niektóre zaległe przepisy, chociaż nie dała żadnych gwarancji co do harmonogram. NHTSA obiecała wymagać, jak twierdzi, surowych standardów testowania pojazdów autonomicznych oraz stworzenia krajowej bazy danych w celu udokumentowania wypadków tych pojazdów.

Alliance for Automotive Innovation, stowarzyszenie handlowe reprezentujące wszystkich producentów samochodów z wyjątkiem Tesli, odmówiło komentarza, ale niektórzy producenci poczynili postępy na własną rękę w kwestiach bezpieczeństwa, takich jak standard automatycznych hamulców i przypomnienie o sprawdzaniu tylnych siedzeń. Nie zapomnij o dzieciach w samochodach podczas upałów.

Około 38 680 osób zginęło w wypadkach drogowych w 2020 roku, najwięcej od 2007 roku, chociaż całkowity przebieg zmniejszył się na początku pandemii. W pierwszych trzech miesiącach 2021 r. 8730 osób zginęło w wypadkach samochodowych, co stanowi wzrost o 10,5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W ubiegłym roku ponad połowa wszystkich zgonów była spowodowana przez kierowców lub pasażerów nie zapinających pasów bezpieczeństwa, według NHTSA jest to najwyższa suma od 2012 roku.

Każdego roku w wypadkach samochodowych ginie ponad 800 osób, które jeżdżą na tylnym siedzeniu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Analiza danych NHTSA przeprowadzona przez Towarzystwo Konserwatywne wykazała, że ​​noszenie pasów uratowałoby ich.

W ostatnich miesiącach stany podjęły działania promujące używanie pasów bezpieczeństwa. Na przykład w Connecticut gubernator Demokratów Ned Lamont podpisał ustawę, która weszła w życie w tym miesiącu, aby wymagać od pasażerów w wieku 16 lat i starszych zapinania pasów bezpieczeństwa. Młodsi pasażerowie już o to prosili.

READ  Słonie toskańskie rodzą się, by przetrwać kłusownictwo

„Nie mogę powiedzieć, że amerykański regulator samochodowy jest na dobrej drodze”, powiedziała Kathy Chase, prezes Advocates for Highway and Auto Safety. Nadszedł czas, aby ruszyli do przodu”.