29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„W tym stuleciu będzie pandemia lub dwie”.

Raúl Ortiz de Lagarazzo, rzecznik Hiszpańskiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych i Mikrobiologii Klinicznej (CIMC).

pandemia COVID-19 Na całym świecie krąży od ponad roku i wydaje się, że po tym czasie zaczyna podupadać i stopniowo odbudowuje życie towarzyskie Normalna. pomimo tego, Raul Ortiz de LagarazzoRzecznik Hiszpańskiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych i Mikrobiologii Klinicznej (sympa) Ostrzega, że ​​ta „lekcja” musi służyć w przyszłości, ponieważ „w tym stuleciu będzie jeszcze jedna lub dwie epidemie, nawet jeśli nie dorównają temu”.

Tak więc Ortiz de Lejarazu analizuje zarządzanie pandemią w Prywatne lekcje Covid-19, promowany przez Redacción Médica, i gdzie kluczowi aktorzy ze wszystkich regionów analizują, co oznacza ta pandemia, która rozpoczęła się w marcu 2020 r. „Kiedy planowałem cichą i samodzielną emeryturę akademicką, pojawił się ten wirus, przyspieszył i wszystko zmienił” – przyznaje Ortiz de Lejarazu, który podkreśla, że ​​kryzys zdrowotny był dla niego prawdziwym wyzwaniem.

Jaką równowagę zachowujesz w zarządzaniu pandemią COVID-19?

Myślę, że ma światła i cienie. Wśród pierwszych nauka i medycyna Zareagowali skutecznie ze strony swoich naukowców i pracowników służby zdrowia, dobrym dowodem jest wiedza, którą dzielili się od samego początku pandemia, dostwać Szczepionkiitp. Współpraca międzynarodowa poprawiła się od pierwszych miesięcy i solidarność okazywana przez ludzi.

wśród cieni, Początkowa odmowa lub uparty niektórych liderzy polityczni, pozorny brak ekspertów od komunikacji Alarm epidemiczny W interesie zdrowia, centralna niekompletność na początku do osiągnięcia zasoby zdrowotne Przez niedoświadczony dział tego rodzaju Okrutne i surowe więzienie Dokonano tego z dziećmi lub samotnie, brak diagnostyki, pomocy lub ochrony, który spadł na barki wszystkich kolegów medycznych, pielęgniarek, asystentów, urzędników itp., powodując cierpienie, stres i infekcje, których można było uniknąć w szpitalach.

Jak myślisz, jakie były najmocniejsze strony hiszpańskiego zdrowia, jeśli chodzi o radzenie sobie z pandemią? A co ze słabymi?

READ  Tak wygląda pierwszy wirtualny szpital w Meksyku do szkolenia lekarzy

ten silny Dostępność systemu nie ma sobie równych w żadnym innym systemie zdrowie ten, którego znam. Nawet w najgorszych momentach dostęp do naszej opieki zdrowotnej był większy niż w innych krajach. poziom ćwiczenie i przygotuj nas pracownicy służby zdrowia To musi być powód duma Przede wszystkim pokazuje odpowiedzialność i profesjonalne poświęcenie w najtrudniejszych chwilach, które trwały dwadzieścia miesięcy później.

ten słaby Zostali poddani reżimowi bardziej przygotowanemu do zajmowania się chroniczną patologią stresu ostrego i intensywnego stanu tymczasowo, nie zaniedbując nadmiernie drugiego. Szczególnie krótkowzroczność niektórych administratorów szpitali średniego szczebla Brak planów na wypadek pandemii Zaktualizowane, poprawione, uzgodnione i przetestowane z CCAA oraz ćwiczeniami, które niektóre (nieliczne) kraje na świecie wykonują regularnie.


„Hiszpania uratowana od tej epidemii”


Czy Hiszpania jest gotowa stawić czoła nowej pandemii w przyszłości?

Hiszpania Podobnie jak inne kraje „ukarany” z tej epidemii. Należy to przełożyć na znaczną poprawę powyższych aspektów, wykorzystując Talent i doskonałość zawodowa obecne w HiszpaniiZaktualizowano przewodniki dla profesjonalistów i naukowców. wzmocnić branże z pola Biologia, szczepionki i zasoby zdrowotne Co pozwala nam w niektórych obszarach być całkowicie lub częściowo samowystarczalnymi. wzmocnienie w partie polityczne ten Portfolio doskonałości Albo departamenty zajmujące się zdrowiem, ponieważ są zdecentralizowane, zwykle nie mają dobrych osobowości zarządzania lub słabych doradców. Myślę, że ta „lekcja” powinna służyć w przyszłości. tam będzie Jedna lub dwie epidemie w tym stuleciuNawet jeśli nie są tego warte.

Jaką osobistą naukę pozostawia pandemia Covid-19?

Głównie społeczne i ludzkie zachowania z ewolucja epidemii. W układzie naukowym było to dla mnie nie lada wyzwanie, na studia, konferencje, wywiady, porady korporacyjne itp. Kiedy planuję złożyć wniosek Cicha emerytura akademicka i samoukierunkowania Ten wirus przybył Przyspieszyło i wszystko się zmieniło. W tym roku i zeszłego roku NIC z Valladolid (National Influenza Centre del Gisrs) Opublikowaliśmy więcej artykułów, wywiadów, rozdziałów w książkach itp. niż w 2019 roku, wynikało to z alarm pandemiczny. Ani moi koledzy, ani moi koledzy nie mieli czasu na nudę. I To następuje.

Chociaż może zawierać oświadczenia, oświadczenia lub notatki z instytucji zdrowia lub specjalistów, informacje w pismach medycznych są redagowane i przygotowywane przez dziennikarzy. Zalecamy konsultację z czytelnikiem we wszelkich kwestiach związanych ze zdrowiem z pracownikiem służby zdrowia.