20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W ten sposób włamują się, po prostu łącząc się z Wi-Fi

W ten sposób włamują się, po prostu łącząc się z Wi-Fi

Oczywiście korzystanie z sieci bezprzewodowej w celu uniknięcia wydawania danych mobilnych to coś, co każdy robi. Zwłaszcza, gdy połączenie mobilne jest słabe, ponieważ mamy niewielki zasięg lub brak zasięgu i nieograniczoną ilość danych. Lub też, gdy wybraliśmy się na wycieczkę do obszaru, w którym nie mogliśmy skorzystać z naszej ceny mobilnej. W każdym razie niebezpieczeństwo, które ktoś może podjąć podsłuchiwanie w sieciach Wi-Fi To jest rzeczywistość.

Jak to zdobyli?

Sieci WiFi w każdym domu są bezpieczniejsze. Głównym problemem są połączenia bezprzewodowe, które znajdujemy w miejscach publicznych, które są otwarte dla wszystkich. Chodzi o to, ile razy dzwoniłeś do Publiczne Wi-Fi Oszczędzać dane mobilne? Cóż, od teraz możesz pomyśleć dwa razy, zanim to zrobisz.

Cyberprzestępcy dostają Hakowanie sieci Wi-Fi W celu uzyskania prywatnych danych od użytkowników, takich jak informacje bankowe lub tym podobne. W takim przypadku haker jest w stanie biernie podsłuchiwać tych komunikatów Nieszyfrowane sieci publiczne. Czy to w kawiarni, na lotnisku, czy w centrum handlowym, możemy wpaść w pułapkę cyberprzestępców.

Jedną z technik używanych przez atakujących jest: Utwórz sieć Wi-Fi z nazwą sklepu, legalna firma lub miejsce, takie jak lotnisko. Dlatego musisz być bardzo ostrożny podczas łączenia się z otwartymi sieciami.

Niebezpieczeństwa tych ataków

Na przykład może stworzyć sieć o tej samej nazwie i sprawić, że ofiara uwierzy, że ma legalne połączenie. Tak więc, próbując nawiązać połączenie, cyberprzestępca znany jako «podsłuchiwanie» Udaje się zachować dane użytkownika.

Ponadto hakerzy mogą wykorzystać i zbierać wszystko, co wysyłamy lub otrzymujemy przez sieć. To znaczy, mogą bardzo dobrze Czytaj nasze wiadomości, kradnij hasła…lub nawet możliwość wykorzystania tej fałszywej sieci do przekierowania przeglądania i zmuszania użytkowników do wchodzenia na strony kontrolne dla nich i zmuszania ich do dokonywania płatności i kradzieży danych bankowych.

READ  Dlaczego nadal używam smartfona, który został wydany ponad 3 lata temu?

atak piratów

Aby uniknąć tego problemu w przyszłości, najlepiej jest wiedzieć Najpopularniejsze miejsca Tam, gdzie może dojść do tego typu ataku: biblioteki, parki, uniwersytety, dworce, lotniska, centra handlowe, a nawet miejsca pracy.

A żeby nie dać się złapać w ich sieć, idealnym przykładem byłoby dokonanie kompleksowej analizy sieci, do której zamierzamy się podłączyć. Na przykład będziemy musieli wiedzieć, czy podane przez nich imię i hasło to prawdziwe imię i nazwisko, a nie sieć stworzona przez kogokolwiek. Innym szczegółem byłoby to, że ta sieć używa pliku Szyfrowanie, takie jak WPA-2 lub WPA-3. Chociaż idealnym rozwiązaniem jest unikanie otwartych połączeń Wi-Fi przez cały czas. Ale jeśli nie masz wyboru, to jest Zalecany VPN na urządzeniu, z którym się połączymy.