16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W ten sposób tworzysz idealne CV na LinkedIn według Harvard University

W ten sposób tworzysz idealne CV na LinkedIn według Harvard University

Dziedzina pracy jest bardzo konkurencyjna praktycznie we wszystkich dziedzinach, więc nie zawsze można ją znaleźć zawód Który spełnia nasze oczekiwania lub czasami my, którzy nie pasują do profilu. Ale wszyscy wiemy, że pierwszym krokiem do sukcesu w świecie pracy jest posiadanie dobra CV Dlatego przy tej okazji podzielimy się z Wami Porady Z Harvard stworzyć plik Życiorys nadaje się do LinkedIn.

platformy Internet Jest to niezbędne narzędzie, jeśli chodzi o wyszukiwanie zawódAlbo dlatego, że pozwalają nam zobaczyć, jakie oferty są dostępne, albo skontaktować się z naszym personelem HR od niektórych firm.

i kiedy zawód O , LinkedIn Czy ty sieć społeczna par excellence, ponieważ pozwala dzielić się informacjami, takimi jak doświadczenie zawodowe i dziedzina zawodowa, oraz łączyć się z milionami ludzi, którzy mogą być kluczem do znalezienia Praca swoich marzeń.

Czas doszlifować swój profil LinkedIn i utwórz plik CV idealny. Powiemy Ci jak.

Jak zrobić dobre CV na LinkedIn?

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że chociaż niewiele osób uważa to za konieczne, jeśli chcesz odnieść sukces w karierze, utrzymuj swoją obecność w Internecie poprzez LinkedIn ważny punkt.


Zdjęcie: Pixabay

Powodem powyższego jest to, że operacje Rekrutacja głównie przez Internet i personel HR (HR) Łatwiej im zobaczyć wszystkie Twoje dane uwierzytelniające na platformach takich jak LinkedIn. Co więcej, wielu wolałoby udostępnić im Twój profil i nie wypełniać formularza specyficznego dla ich firmy.

Choć nie oznacza to, że jest skuteczny we wszystkich przypadkach, nie zaszkodzi mieć coś świetnego Życiorys w LinkedIn Dlatego eksperci z R Z Harvard daj nam to Porady:

Wśród wielu elementów składających się na solidny profil, dwa najważniejsze to: Stanowisko A w dziale „O mnie” wyjaśnili specjaliści z Biura Spraw Absolwentów i Promocji Zawodowej Uniwersytetu im. Harvardrazem tworzą tak zwany „krótki profil” LinkedInktóra jest pierwszą rzeczą, jaką widzą ludzie odwiedzający Twój profil.

READ  Córka Billa Gatesa nie bez powodu nosi białe bikini; To są zdjęcia, które udostępnił

Biorąc pod uwagę powyższe, ty Stanowisko Szczególnie ważne, ponieważ to właśnie tekst jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania Google i LinkedIn Warto więc być konkretnym, ale nie przekraczającym 120 znaków. Przykład podany przez uczelnię to: Research Scientist | doktorant | Analiza danych, biotechnologia, farmakologia.

W O nas wystarczający akapit, w którym opisujesz swoje doświadczenie, mocne strony, sposób, w jaki widzą Cię Twoi współpracownicy, jakie są Twoje aspiracje zawodowe i jakie obszary Cię interesują. Powinien to być tekst, który można przeczytać w 30 sekund lub mniej i zawierać słowa kluczowe związane z Twoją branżą, kluczowymi umiejętnościami, talentami i zainteresowaniami. Oczywiście upewnij się, że nie ma błędów ortograficznych ani gramatycznych.

Ogólnie powinien odpowiedzieć: Co sprawia, że ​​jesteś wyjątkowy? Dokąd zmierza Twój zawód? Jak opisują Cię inni? Jakie są Twoje osobiste wartości i cechy?

Wznowienie.  png
Zdjęcie: Pixabay

Przeczytaj także: Tiktoker pokazuje sterownik aplikacji, w którym chciał „oszukać”

Elementy w CV LinkedIn, których nie powinno zabraknąć

Najważniejsze elementy zostały wymienione powyżej, ale nie należy lekceważyć pozostałych, takich jak:

Prześlij zdjęcie, które wygląda profesjonalnie, ale nie tylko każde zdjęcie, które wygląda profesjonalnie. Pamiętaj, że profile ze zdjęciem są 14 razy częściej wyświetlane.

Dostosuj adres URL swojego profilu publicznego. Adres powinien wyglądać tak: www.linkedin.com/in/yourname i nie zapomnij umieścić go na wizytówkach, wznawiać i podpisy e-mail.

Uzupełnij swój profil osiągnięciami, umiejętnościami, doświadczeniem wolontariackim i certyfikatami.

Kiedy wypełnisz pole Historia pracy w sekcji Doświadczenie, użyj określonych słów kluczowych i wpisz nie tylko pracę, ale także czynności, które wykonałeś, ale nie kłam, myślę, że to sieć społeczna A ktoś może cię obalić i pozostawić zły wizerunek.

W „Edukacji” uwzględnij swój stopień w odwrotnej kolejności chronologicznej.

Poświęć sekcję Umiejętności, aby pomóc innym zrozumieć Twoje mocne strony i połączyć Cię z odpowiednimi możliwościami.

READ  Vanguardia zdobyła nagrodę Digital Media Américas 2024 za projekt „Just for Youth”.

Jeśli to możliwe, dodaj rekomendacje od poprzednich przełożonych i współpracowników, Pracaklientów, dostawców, nauczycieli lub kolegów.

rekrutacja.  png
Zdjęcie: Pixabay

Wskazówki dotyczące korzystania z LinkedIn

Oprócz następujących Porady powyżej, aby dostać Życiorys kto zwraca uwagę? rekrucispecjaliści z University of Colorado polecają również:

Nie tylko twórz profil i przesyłaj plik ŻyciorysNawet jeśli to było niesamowite CV Musisz szukać kontaktów. Oznacza to, że nie czekaj, aż inni Cię zauważą, bądź proaktywny i nawiąż kontakt z innymi profesjonalistami w swojej dziedzinie, którzy prawdopodobnie opowiedzą Ci o Oferty pracy.

Nie zaniedbuj też swojego profilu. Jeśli uczestniczysz w kursach lub szkoleniach lub zaszła jakakolwiek zmiana w Twojej karierze, uwzględnij to LinkedIn.

Bądź głosem swojej branży. Jeśli masz taką możliwość, dobrze jest dzielić się interesującymi Cię artykułami, a przede wszystkim pisać na tematy istotne dla Twojej branży, które Cię wyróżnią.

Przeczytaj także: Jak wyczyścić przezroczystą osłonę telefonu komórkowego, jeśli jest żółta?

Otrzymuj Weekend Powitalny w każdy piątek, nasz biuletyn zawiera najnowsze informacje o gastronomii, podróżach, technologii, motoryzacji, modzie i urodzie. Rejestracja tutaj: https://www.eluniversal.com.mx/newsletters