27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W ten sposób setki rosyjskich pocisków 9M22S jednocześnie zaatakowały miasto odbite przez Ukrainę

W środku sporu na wschodzie Ukraina Po kontrowersji wywołanej motywem de) przeprowadzanie referendów w sprawie aneksji do Rosji” na ziemiach Donbas władze Kijów Kreml był celem publikowania ostrych zdjęć Kontratak sił dowodzonych przez Władimira Putina w regionie.

„Rosyjskie pociski zapalające 9M22C spadają na niedawno wyzwolone miasto Uzern w obwodzie donieckim”, Obserwowane z Ministerstwa Obrony Ukrainy na Twitterze.

W ten sposób Ministerstwo Obrony Ukrainy udostępniło film, na którym widać moment rosyjskiego ataku na sporny obwód doniecki.

Kontratak Kremla mający na celu odzyskanie utraconego w ostatnich dniach gruntu następuje w momencie, gdy zainstalowane przez Moskwę władze w różnych regionach Ukrainy ogłosiły dziś, że w dniach 23-27 września odbędą się pilne referenda w sprawie pełnej aneksji Rosji. Kontratak Kijowa.

Wspierana przez Kreml próba dodania maksymalnie czterech okręgów może utorować Moskwie drogę do eskalacji wojny po serii sukcesów na polu bitwy na Ukrainie.

Ogłoszenie referendów rozpoczynających się w piątek w Ługańsku, Chersoniu i częściowo kontrolowanych przez Rosję regionach Zaporoża i Doniecka następuje po tym, jak bliski sojusznik prezydenta Rosji Władimira Putina stwierdził, że głosowanie jest konieczne i to w czasie, gdy Moskwa traciła siły inwazyjne. Został uruchomiony prawie siedem miesięcy temu.

Prorosyjskie separatystyczne obwody doniecki i ługański, w regionie Donbasu (wschodnia Ukraina) oraz okupowane przez wojska rosyjskie obwody chersońskie (południowe) i zaporoskie (południowo-wschodnie), ogłosiły te głosowania na kilka dni przed rozpoczęciem wybory. Kraj wkracza w ósmy miesiąc wojny.

Jej integracja z Rosją stanowiłaby istotną eskalację konfliktu, gdyż Moskwa mogłaby uzasadniać interwencję w obronie swojego terytorium przed siłami Kijowa. Referenda są wzorowane na modelu, który Rosja wykorzystała do aneksji Krymu na Ukrainie w 2014 roku, ruchu potępionego przez społeczność międzynarodową.

Waszyngton, Berlin i Paryż potępiły przyszłe konsultacje i podkreśliły, że społeczność międzynarodowa nigdy nie zaakceptuje ich wyników, podczas gdy NATO uznało konsultacje za „dalszą eskalację” konfliktu.

READ  Salwador dowiaduje się, dlaczego Bitcoin nie jest używany jako waluta do codziennych transakcji - El Financiero

Z informacjami z AFP i AP